Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tym razem Hyundai wzywa do naprawy

0
Podziel się:

Kolejny azjatycki koncern organizuje kampanię przywoławczą

Tym razem Hyundai wzywa do naprawy
(redgoober4life/CC/Flickr)
bETwJiyd

Koreański Hyundai wzywa do naprawy właścicieli swoich aut * *w USA i Korei Południowej * *- powodem są potencjalne kłopoty z zamkami w przednich drzwiach w modelu Sonata. Jednocześnie producent wstrzymał od wtorku sprzedaż tego modelu samochodu w tych krajach.

Hyundai, największy w Korei Południowej producent samochodów, poinformował o mechanicznym problemie z przednimi zamkami, które w rzadkich przypadkach, nie zamykają się właściwie.

Dlatego w 46 tysiącach Sonat wyprodukowanych w Korei Południowej do 6 grudnia ubiegłego roku i 1300 w zakładach Hyundaia w Montgomery w stanie Alabama będą wymienione zamki.

bETwJiyf

W styczniu Toyota - największy światowy producent samochodów - ogłosiła., że wycofuje do naprawy 8,7 mln sztuk aut z powodu wadliwego pedału gazu.

Hyundai, który wraz z Kia jest piątym na świecie producentem samochodów, zanotowała w ciągu ostatnich lat duży wzrost sprzedaży aut; kontroluje ponad 70 procent rynku motoryzacyjnego w swoim kraju.

Ma fabryki w Chinach, Indiach, Turcji, USA i Czechach. Kia z kolei posiada zakłady w Chinach i na Słowacji. W ubiegłym roku otworzyła fabrykę w USA.

ZOBACZ TAKŻE:

bETwJiyG
business news
nowe samochody
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)