Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
chiny
18.11.2011 07:50

Tysiące pracowników Nike'a strajkowało z powodu cięć

Kilka tysięcy pracowników chińskiej fabryki produkującej obuwie, strajkowało z powodu cięć płac i zwolnień.

Podziel się
Dodaj komentarz
(tibchris/CC/Flickr)

*Kilka tysięcy pracowników chińskiej fabryki produkującej obuwie sportowe dla takich marek jak New Balance, Nike i Adidas, strajkowało z powodu cięć płac i redukcji zatrudnienia - poinformowała hongkońska gazeta _ Ming Pao _. *

Jak podał dziennik, z zakładu znajdującego się w mieście Dongguan w prowincji Guangdong na południu Chin zwolniono ostatnio 18 menadżerów średniego szczebla; przewidywane są też cięcia uposażeń zatrudnionych.

Podczas czwartkowej akcji protestacyjnej doszło do konfrontacji z policją, w wyniku czego rannych zostało 10 osób.

Strajkujący powrócili do pracy po rozmowach z pracodawcą - poinformowała hongkońska gazeta, nie precyzując, czy zawarto jakieś porozumienie. W zakładach Yue Cheng zatrudnionych jest ok. 8000 ludzi. Do strajku przystąpiło ok. 7000.

O niepokojach w Chinach czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/159/t128927.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/strajk;w;chinskiej;fabryce;zegarkow,65,0,853313.html) Strajk w chińskiej fabryce zegarków Kilkuset robotników fabryki zegarków przez ponad pięć dni strajkowało przeciwko zbyt długiemu czasowi pracy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/44/t100652.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/artykul/chiny;obiecuja;pomoc;dla;tybetu;dadza;emerytury;mnichom,90,0,966490.html) Chińscy agenci w świątyniach. To dla ich dobra Władze w Pekinie zamierzają też przeznaczyć blisko 60 mln USD na irygację ziem uprawnych i ochronę wód w regionie.
Tagi: chiny, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz