Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Uber będzie miał zakaz we Francji. Taksówkarze górą

0
Podziel się:

Uber tłumaczy jednak, że nie jest firmą transportową, tylko usługową, będącą pośrednikiem między osobami szukającymi transportu i kierowcami.

Uber będzie miał zakaz we Francji. Taksówkarze górą
(mroach/CC/flickr)
bEISdojp

Amerykańska firma Uber organizująca przewozy pasażerów prywatnymi samochodami osobowymi, nie będzie mogła działać we Francji. Władze tego kraju zamierzają zakazać jej działalności po czwartkowych gwałtownych protestach tysięcy taksówkarzy.

Uber tłumaczy jednak, że nie jest firmą transportową, tylko usługową, będącą pośrednikiem między osobami szukającymi transportu i kierowcami.

Przeciwko jego działalności protestują organizacje zawodowych taksówkarzy. Zarzucają firmie z Kalifornii nieuczciwą konkurencję, wytykając jej, że nie sprawdza, kim są kierowcy świadczący usługi, ani jakie mają kompetencje w prowadzeniu samochodu.

bEISdojr

W marcu niemiecki sąd zakazał firmie świadczenia na terenie Niemiec usługi wspólnych przejazdów o nazwie UberPOP, w ramach której przejazdy były wykonywane przez niezawodowych kierowców. Poza usługami UberPOP firma oferuje także podróże licencjonowanymi pojazdami.

W Hiszpanii działalności firmy Uber została zakazana przez sąd w Madrycie w grudniu 2014 r. Skargi w KE na Francję Uber złożył w listopadzie 2014 r. i lutym 2015 r., w marcu 2015 r. - na Niemcy.

Firma uważa, że regulacje prawne tych państw faworyzują tradycyjne firmy taksówkarskie i są niezgodne z unijnym prawem. Uber działa w 56 krajach, w tym od lata 2014 r. w Polsce.

Czytaj więcej w Money.pl
Taksówkarze zablokowali ruch w Paryżu Kilkuset taksówkarzy przez kilka godzin blokowało ruch uliczny w Paryżu, protestując przeciwko nielojalnej konkurencji ze strony UberPOP.
Belgijski minister zawziął się na firmę Uber? Minister s. mobilności zapowiedział, że władze przyłączą się do skargi złożonej przez zawodowych taksówkarzy, a ponadto złożą oddzielną skargę w postępowaniu karnym.
Kolejny zakaz dla firmy Uber. Tym razem w... Sędzia w stolicy Hiszpanii uznał, że firma stosuje nieuczciwą konkurencję, bo kierowcom pracującym dla niej brakuje zezwoleń i licencji wymaganych do przewozu osób.
Kolejne miasta zakazują Ubera Marsylia i Nantes zadecydowały o zakazie korzystania z aplikacji.
bEISdojS
business news
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)