Notowania

samoloty
30.06.2009 14:20

UE stworzy czarną listę linii lotniczych

Komisja Europejska wskaże niedługo ryzykownych przewoźników lotniczych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Komisja Europejska zaproponuje wkrótce stworzenie światowej czarnej listy niebezpiecznych linii lotniczych - powiedział unijny komisarz ds. transportu Antonio Tajani.

_ - Moją koncepcją jest zaproponowanie światowej czarnej listy podobnej do czarnej listy używanej w Unii Europejskiej _ - poinformował Tajani na konferencji prasowej. Dodał, że przedstawi propozycję _ za kilka dni _ w czasie spotkania w Brukseli z przedstawicielami Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego.

Tajani ocenił, że taka lista byłaby _ gwarancją dla wszystkich, którzy podróżują na świecie _. _ _

_ - Chcemy, żeby wszyscy Europejczycy, którzy znajdą się w samolocie, czuli się bezpiecznie _ - podkreślił komisarz.

Propozycja taka padła kilka godzin po katastrofie jemeńskiego Airbusa A310, który rozbił się w pobliżu Komorów, z ok. 150 osobami na pokładzie.
Tajani powiedział też, że będzie kontaktował się z towarzystwem lotniczym Yemenia (na zdj. jego samolot), żeby ustalić, co było przyczyną wtorkowej katastrofy i _ skontrolować poziom bezpieczeństwa _. Poinformował, że Yemenia nie była na czarnej liście UE.

_ Według Francuzów, samolot, który się rozbił, nie był w dobrym stanie. Trzeba to sprawdzić _ - dodał komisarz. Większość pasażerów jemeńskiego samolotu stanowili Komorczycy i Francuzi. Według AFP na pokładzie było 66 obywateli francuskich.

Tagi: samoloty, linie, lotnicze, niebezpieczne, lista, unia, europejska, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz