Notowania

strajk w lufthansie
08.09.2012 17:47

UFO znów grozi strajkiem. Co zrobią Niemcy?

Był to pierwszy tak duży strajk personelu pokładowego w historii Lufthansy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)

Związek zawodowy Ufo, zrzeszający personel pokładowy niemieckiej Lufthansy, zagroził dalszymi strajkami, jeśli uzgodnione wczoraj rozmowy mediacyjne nie przyniosą rezultatów - poinformował tygodnik _ Focus _.

Piątek był dniem 24-godzinnego ogólnokrajowego strajku personelu pokładowego Lufthansy. Ponad 1000 z 1800 planowanych lotów zostało odwołanych. Ucierpiało z tego powodu ponad 100 tys. pasażerów.

Był to pierwszy tak duży strajk personelu pokładowego w historii Lufthansy.

W piątek wieczorem poinformowano, że Lufthansa i Ufo doszli do porozumienia w sprawie mediacji. Do 12 września mają zostać uzgodnione zasady postępowania mediacyjnego. Strony uzgodniły, że do tego czasu nie będą się wypowiadać publicznie na temat sporu pracowniczego - poinformowała w sobotę agencja dpa, powołując się na rzecznika Lufthansy. Do końca przyszłego tygodnia ma zostać wybrany mediator. Związek Ufo zawiesił strajki na czas mediacji.

W sobotę samoloty Lufthansy latały zgodnie z rozkładem.

Szef Ufo Nicoley Baublies powiedział _ Focusowi _, że jeśli mediacja się nie powiedzie, personel pokładowy może strajkować _ co cztery dni, co dwa, albo co trzy tygodnie _. Podkreślił, że związek ma do dyspozycji składki członkowskie z ostatnich 20 lat, więc może _ bardzo długo _ prowadzić spór pracowniczy.

Piątkowy strajk ogólnokrajowy oraz wcześniejsze akcje o zasięgu lokalnym to skutek załamania się 13-miesięcznych negocjacji między związkowcami a kierownictwem Lufthansy.

Pracownicy zrzeszeni w Ufo po trzech latach bez podwyżek żądają podniesienia o 5 proc. ich uposażeń. Chcą ponadto, by linie lotnicze zrezygnowały z zatrudniania personelu kabinowego z firm zewnętrznych oraz z planów oszczędnościowych przewidujących m.in. stworzenie spółki zatrudniającej nowych pracowników na gorszych warunkach.

Czytaj więcej w Money.pl
Niemieckie linie lotnicze dogadały się z UFO Poprzednie akcje protestacyjne miały zasięg lokalny, ograniczony do jednego bądź kilku lotnisk.
Ponad tysiąc połączeń lotniczych odwołanych Od północy trwa w Niemczech 24-godzinny strajk personelu pokładowego kompanii powietrznej Lufthansa.
Lotniczy gigant masowo odwołuje loty To skutek zapowiadanego strajku pracowników personelu pokładowego.
Tagi: strajk w lufthansie, lufthansa, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz