Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ukraina: Oskarżenia o łapówkę za Euro 2012 absurdalne

0
Podziel się:

Ukraińscy oficjele zwlekają z ustosunkowaniem się do oskarżeń.

Ukraina: Oskarżenia o łapówkę za Euro 2012 absurdalne
(thisisbossi/CC/Flickr)

Ukraińscy działacze zajmujący się Euro2012 nie spieszą się z komentarzami dotyczącymi domniemanej korupcji związanej z otrzymaniem przez Polskę i Ukrainę prawa do organizacji Mistrzostw. Mimo że miejscowe portale internetowe piszą o sprawie od soboty, dopiero dziś pojawiły się pierwsze, nieoficjalne komentarze.

Dyrektor Euro 2012 na Ukrainie Markijan Łubkiwski określił te oskarżenia mianem bezsensownych i odmówił dalszego komentarza. Z kolei wicepremier do spraw mistrzostw Borys Kolesnikow powiedział dziennikowi _ Kommersant _, że oświadczenie Spyrosa Marangosa skarbnika cypryjskiej federacji piłkarskiej to element wewnętrznych rozgrywek w tej organizacji. _ _

_ - On mówi o tym od 3 lat. Jakby tam była choć część prawdy, żadnego turnieju by u nas nie było _ - podkreślił rozmówca dziennika.

Federacja Futbolu Ukrainy całkowicie odmówiła komentarza. Dziennik _ Segodnia _ pisze, że w nieoficjalnych rozmowach działacze organizacji popierają wersję przedstawioną przez Borysa Kolesnikowa, czyli wewnętrznych rozgrywek w cypryjskiej federacji. Oskarżani przez Spyrosa Marangosa działacze UEFA to jego oponenci.

_ Segodnia _ podkreśla też, że nawet przeciwnicy prezesa Federacji Futbolu Ukrainy Hryhorija Surkisa uznają informacje o łapówce za bezpodstawne. - _ Wyobrażasz sobie żeby Grisza wyłożył takie pieniądze? _ - powiedział dziennikowi anonimowy rozmówca.

Czytaj w Money.pl

KOMENTARZE
(0)