Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ukraińskie linie lotnicze ogłosiły upadłość

0
Podziel się:

Zadłużenie linii Aerosvit na koniec roku przekroczyło w przeliczeniu półtora miliarda złotych.

Ukraińskie linie lotnicze ogłosiły upadłość
(Aerosvit)
bEUmKugl

Ukraińskie linie Aerosvit złożyły do sądu w Kijowie wniosek o upadłość. Zadłużenie linii na koniec roku przekroczyło w przeliczeniu półtora miliarda złotych.

Sąd przychylił się do wniosku i wyznaczył pierwsze posiedzenie na 23 stycznia. Ukraińskie linie problemy finansowe miały od dawna. Niedawno lotniska w Moskwie i Lwowie odmówiły przyjmowania samolotów linii Aerosvit z powodu nieregulowania swoich zobowiązań - donosi serwis areonews.pl.

Poważne problemy ma także linia Estonian Air. Przewoźnik jest obecnie na granicy opłacalności, jego stratę (tylko za 3 kwartały ubiegłego roku) szacuje się w przeliczeniu na 85 mln zł. W porównaniu do 2011 roku strata wzrosła o 80 procent.

bEUmKugn

Rząd Estonii podjął próbę ratowania linii w formule podobnej do tej, którą obecnie realizuje Ministerstwo Skarbu Państwa w Polsce, i pożyczył estońskim liniom ponad 8 mln euro (ponad 33 mln zł). Teraz Estonia czeka na decyzję Komisji Europejskiej, czy ta wyrazi zgodę na pomoc publiczną dla przewoźnika.

Linię czeka plan cięć. Ograniczona ma być flota i część tras, choć już w ubiegłym roku zlikwidowano zupełnie połączenia krajowe. Jeżeli ratunek się nie powiedzie, rząd Estonii postawi linię w stan upadłości. Estonian Air istnieje od ponad 21 lat, obsługuje tylko kilkanaście tras użytkując 11 samolotów - Embraery, Bombardiery CRJ900 i Saaby 340.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/123/m87163.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/ukraina;beda;drastyczne;podwyzki;mandatow;drogowych,240,0,1224176.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Szykują drastyczne podwyżki mandatów Chodzi przede wszystkim o wyższe kary dla kierowców, którzy pozwalają sobie na prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/21/m153877.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/defraudacja;przy;przygotowaniach;do;euro,182,0,1223606.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Defraudacja przy przygotowaniach do Euro Lwowska Prokuratura ustaliła, że wartość remontu drogi Lwów - Krakowiec zawyżono o 678 tysięcy hrywien, czyli ponad ćwierć miliona złotych.
bEUmKugO
business news
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)