Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
lotnictwo w polsce
02.04.2013 15:38

ULC zaakceptował rozkład lotów na sezon letni 2013 rok

ULC poinformował na swojej stronie internetowej, że do urzędu wpłynęły rozkłady lotów od 51 zagranicznych przewoźników

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)

Urząd Lotnictwa Cywilnego zaakceptował na sezon letni br. rozkłady lotów 27 zagranicznych przewoźników lotniczych, wykonujących regularne pasażerskie loty do i z Polski. Rejsy zawiesił ukraiński przewoźnik Aerosvit na trasie Warszawa-Kijów.

ULC poinformował na swojej stronie internetowej, że do urzędu wpłynęły rozkłady lotów od 51 zagranicznych przewoźników, planujących wykonywać regularne przewozy lotnicze do i z Polski w sezonie letnim.

Regularne przewozy pasażerskie wykonywać będzie 27 zagranicznych przewoźników, natomiast regularne przewozy towarowe - 5. Pozostałych 19 będzie oferowało loty jako tzw. przewoźnicy umowni, działający na podstawie umów o dzieleniu oznaczeń linii (code-share/sharing).

Jak podał ULC, z rynku wycofał się ukraiński przewoźnik Aerosvit obsługujący połączenia pomiędzy Warszawą a Kijowem. Przewozy na tej trasie od początku sezonu letniego wykonywać będzie inny ukraiński przewoźnik - Ukraine International Airlines.

Sezon letni rozpoczął się pod koniec marca i potrwa do końca października.

Czytaj więcej w Money.pl
Ryanair wznowił połączenia. Sprawdź dokąd Samoloty na trasie Łódź-Bristol latać będą w poniedziałki i w piątki.
Już nie każdy założy linie lotnicze w Polsce? ULC 27 lipca zawiesił koncesję lotniczą spółce OLT Express Regional, a 1 sierpnia - OLT Express Poland.
Tak będą wyglądały polskie lotniska w 2030 W najbliższych latach będzie rósł ruch lotniczy w Polsce - prognozuje Urząd Lotnictwa Cywilnego.
Tagi: lotnictwo w polsce, linie lotnicze, business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz