Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Unia przestrzega przed kolejnymi liniami lotniczymi

0
Podziel się

Komisja Europejska zaktualizowała czarną listę przewoźników. Dopisała m.in. Iran Air.

Unia przestrzega przed kolejnymi liniami lotniczymi
(twicepix/CC/Flickr)
bDXBijpN

*Komisja Europejska zaktualizowała _ czarną listę _ przewoźników, którzy nie spełniają norm bezpieczeństwa i mają zakaz lądowania na europejskich lotniskach. Do listy dopisany został przewoźnik z Surinamu, rozszerzony zakaz obejmuje też irańskie linie - Iran Air. *

Unijni urzędnicy skreślili natomiast dwie linie lotnicze z Indonezji. Na liście znajduje się ponad 270. przewoźników, głównie z Azji i Afryki.
Czarną listę utworzono kilka lat temu, na podstawie szczegółowych kontroli przeprowadzonych na europejskich lotniskach - sprawdzany był stan maszyn i wyszkolenie pilotów. Wykaz przewoźników, którzy nie spełniają norm bezpieczeństwa, jest co kilka miesięcy aktualizowany. Kolejne, niebezpieczne linie lotnicze są dopisywane a te, które udowodnią, że poprawiły standardy, wykreślane.

Teraz Komisja Europejska dopisała do listy przewoźnika z Surinamu w związku z serią wypadków, którym uległy samoloty Blue Wing Airlines. Po kontrolach przeprowadzonych w Iranie przez unijnych ekspertów, Bruksela zdecydowała też, że rozszerzy ograniczenia nałożone na irańskie linie Iran Air. Zabroniła więc lądowania na lotniskach w całej Unii Europejskiej samolotów typu Airbus A 320, oraz Boeing B727 i B747 należących do tej floty.

bDXBijpP

Pomyślnie kontrolę przeszły natomiast dwie linie lotnicze z Indonezji i dlatego zostały skreślone z czarnej listy. Z Europy obecnie jest na niej tylko jeden przewoźnik z Ukrainy, to Ukrainian Mediterran.

ZOBACZ TAKŻE:

bDXBijqq
KOMENTARZE
(0)