Notowania

działalność uokik
12.02.2013 14:55

UOKiK zgodził się na koncentrację w branży chemicznej

BASF kupi część mienia dwóch dużych spółek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tytus Żmijewski)

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyraziła zgodę na nabycie przez BASF Polska części mienia spółki Ciech i Zakładów Chemicznych Zachem - poinformował Urząd we wtorkowym komunikacie.

UOKiK podkreślił, że _ po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji _.

BASF Polska ma kupić od Ciechu i Zachemu aktywa związane z badaniami i rozwojem oraz handlem substancją TDI, wykorzystywaną m.in. do produkcji pianek poliuretanowych. Wartość transakcji to 43 mln euro. W efekcie Ciech zaprzestanie działalności w segmencie produkcji i sprzedaży TDI, co ma poprawić wyniki operacyjne grupy.

BASF Polska należy do niemieckiej grupy kapitałowej, która wytwarza m.in. kleje, smary syntetyczne i lakiery samochodowe. Natomiast Ciech produkuje m.in. sodę kalcynowaną, środki ochrony roślin i nawozy, a Zachem zajmuje się handlem produktami chemicznymi.

Jak przypomniał UOKiK, zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Czytaj więcej w Money.pl
Zwolnią 600 osób. Każdy dostanie po 50 tys. - _ Szacujemy, że bez pracy zostanie około dwóch tysięcy osób _ - ocenił przewodniczący NSZZ S Leszek Walczak.
Milionowa kara za reklamy Simplusa i... Blisko 4,5 miliona złotych kary na Polkomtel. Nałożył ją Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów
Tagi: działalność uokik, ciech, business news, strategie firm, kraj, manager, strategie, zarządzanie, marketing i zarządzanie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, z rynku, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz