Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Upadłość firm w Polsce. Najgorzej w branży budowalnej

0
Podziel się:

Wśród 98 przedsiębiorstw zatrudniających w sumie 3,5 tysiąca pracowników, które upadły w lipcu aż 1/3 - 33 - to zakłady związane z budownictwem.

Upadłość firm w Polsce. Najgorzej w branży budowalnej
(Jan GRACZYNSKI/East News)

Wśród firm, które bankrutują w Polsce znowu najwięcej jest spółek budowlanych - wynika z najnowszego raportu firmy Euler Hermes Collections.

Wśród 98 przedsiębiorstw zatrudniających w sumie 3,5 tysiąca pracowników, które upadły w lipcu aż 1/3 - 33 - to zakłady związane z budownictwem. Jest to największa liczba od października ubiegłego roku. Wtedy jednak było to zakończenie sezonu budowlanego, podczas gdy obecnie jesteśmy w jego szczycie - zaznacza jeden z autorów raportu, Grzegorz Błachnio.

Dodaje, że bankructwa te skoncentrowane są na terenie kilku województw - głównie na południu kraju. Na 33 firmy, które upadły w lipcu 18 działo na Śląsku, Dolnym Śląsku, Podkarpaciu i w Małopolsce.

Grzegorz Błachnio dodaje, że chodzi głównie o spółki zajmujące się budową dróg, rurociągów, sieci przesyłowych i rozdzielczych oraz pracami wykończeniowymi tych inwestycji.
W innych województwach notowano upadłości głównie firm budownictwa mieszkaniowego.
Od początku roku upadło w Polsce 581 firm.

Czytaj więcej w Money.pl
Upadek biura podróży. Koniec GTI Travel Biuro podróży ma zamiar złożyć do sądy wniosek o upadłość. Decyzja ma związek z ogłoszeniem upadłości dwóch podmiotów z Grupy GTI - German Travel International i Sky Airlines.
W maju upadło mniej firm niż w 2012 roku Sądy poinformowały, że w ubiegłym miesiącu zbankrutowało 70 firm wobec 95 w 2012 roku - wynika z raportu firmy EUler Hermes.
Takie firmy upadają najczęściej Zobacz, ile i jakie firmy bankrutowały w poszczególnych województwach w 2012 roku.
firma
business news
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)