Notowania

Przejdź na
usa
27.07.2013 07:23

USA idą na wojnę z małą firmą. O co poszło?

Stany Zjednoczone oskarżają firmę-krzak SAC Capital o dokonywanie nielegalnych transakcji wewnętrznych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(liveinfo.tv)

Firma-krzak zarządzana przez miliardera Stevena A. Cohena zarobiła nielegalnie setki milionów dolarów i pozwalała na dokonywanie nienotowanych i niekontrolowanych transakcji wewnętrznych trwających od lat, ogłosił w oświadczeniu prokurator federalny miasta Nowy Jork.

SAC Capital Advisors jest oskarżona o wirtualne defraudacje oraz o cztery przestępstwa dotyczące bezpieczeństwa transakcji.

_ - Pracowników spółek wchodzących w skład SAC oskarża się o tak wiele przestępstw dlatego, że nieprawidłowości w jej działalności były od dawna. Ci pracownicy działali wyłącznie w celu osiągnięcia korzyści finansowych czerpanych ze swoich firm, ponieważ cała organizacja nie miała efektywnej polityki w żadnym z obszarów działalności. _ - powiedział Preet Bharara, pełnomocnik USA.

W przeszłości zdarzało już się, że Departament Sprawiedliwości rozpatrywał oskarżenia i sprawy kryminalne przeciwko całym organizacjom bez strachu, że może to spowodować szkodę osobom pracującym na własną rękę. To po prostu działa skuteczniej niż nakładanie mandatów, chociaż może zabić ich biznes.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: usa, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, liveinfo, manager, czołówki, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz