Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
chiny
13.01.2010 08:52

USA oburzone atakiem Chin na Google'a

Chińczycy blokowali w sieci działania krajowych obrońców praw człowieka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(brionv/cc/Flickr)

Stany Zjednoczone zażądały od Chin wyjaśnień w sprawie ataków informatycznych na amerykańską wyszukiwarkę internetową Google. Zdaniem firmy stoi za nimi Pekin.

_ - Google poinformował nas o tych zarzutach, które budzą bardzo poważne zaniepokojenie - napisała sekretarz stanu USA Hillary Clinton w komunikacie. - Oczekujemy wyjaśnień od chińskiego rządu _.

Google zagroził wycofaniem się z działalności w Chinach po pochodzących stamtąd zmasowanych atakach informatycznych przeciwko chińskim działaczom praw człowieka. Według Google'a ataki te dotknęły także _ co najmniej 20 innych firm _.

_ - Możliwość pracowania z ufnością w cyberprzestrzeni ma zasadnicze znaczenie we współczesnym społeczeństwie i gospodarce _ - podkreśliła sekretarz Clinton.

Agencja Reutera pisała wcześniej, że sekretarz Clinton spotkała się w zeszłym tygodniu z szefami najważniejszych firm sektora IT, m.in. Microsoft, Twitter, Cisco Systems i Google, co mogłoby sugerować, że administracja prezydenta Baracka Obamy ma zamiar wywrzeć większą presję na Chiny w sprawach cenzury i bezpieczeństwa sieci.

Asystent pani Clinton powiedział agencji Reutera, że szefowa amerykańskiej dyplomacji ogłosi 21 stycznia nową inicjatywę polityczną: _ Wolność internetu _.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: chiny, google, cyberwojna, ataki, sieć, www, usa, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz