Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Usterki Dreamlinerów bliskie usunięcia. To koniec problemów Boeinga?

0
Podziel się:

Mogą upłynąć jeszcze tygodnie, jeśli nie miesiące, zanim wznowione zostaną loty z pasażerami.

Usterki Dreamlinerów bliskie usunięcia. To koniec problemów Boeinga?
(guerric/CC BY-NC-SA/Flickr)
bESTRmaJ

Producent samolotów 787 Dreamliner koncern Boeing Co. wystąpił do Federalnej Administracji Lotnictwa (FAA) o zezwolenie na dokonanie serii lotów testowych tych samolotów - poinformował przedstawiciel koncernu.

Zdaniem ekspertów może to oznaczać, że koncern jest bliski rozwiązania problemów z akumulatorami litowo-jonowymi stosowanymi w tych samolotach. Spowodowały one, że dwa tygodnie temu wydano zakaz lotów wszystkich samolotów tego typu, w tym posiadanych przez polski LOT.

Boeing poinformował, że zwrócił się o takie zezwolenie potwierdzając wcześniejsze informacje dziennika _ Seattle Times _. Według gazety, FAA może wydać takie zezwolenie bardzo szybko. Dziennik podkreśla jednak, że mogą upłynąć jeszcze tygodnie, jeśli nie miesiące, zanim wznowione zostaną loty z pasażerami. FAA nie ustosunkowała się jeszcze oficjalnie do prośby koncernu.

bESTRmaL

W ubiegłym miesiącu doszło do dwóch przypadków pożarów akumulatorów w Dreamlinerach a także do serii innych awarii.

Jak informuje Associated Press, dotychczas nie doszukano się żadnych wad w samych akumulatorach, produkowanych przez japońską firmę GS Yuasa. Uwaga koncentruje się teraz na systemie elektrycznym, monitorującym napięcie, ładowanie i temperaturę akumulatorów. Producentem tego systemu jest japońska firma Kanto Aircraft Instrument Co.

Czytaj więcej w Money.pl
Co dalej z Dreamlinerami? Nowe decyzje Amerykanie wykryli, że przeładowanie akumulatorów, to nie jedyna przyczyna usterek w samolotach.
LOT będzie chciał odszkodowania od Boeinga Po decyzji amerykańskiej administracji lotniczej, oba polskie Boeingi 787 zostały uziemione.
Zagadka Dreamlinerów bliska rozwiązania? W 2013 roku Boeing planuje wyprodukować 60 maszyn tego typu, a do końca roku zwiększyć ich produkcję do 10 dreamlinerów miesięcznie.
bESTRmbm
business news
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)