Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wólczanka
30.03.2006 10:21

Vistula i Wólczanka razem

Zarządy Vistuli i Wólczanki zawarły wstępne porozumienie dotyczące warunków połączenia spółek - poinformowała Wólczanka. Wólczanka ma zostać przejęta w zamian za akcje, które Vistula wyda akcjonariuszom Wólczanki.

Podziel się
Dodaj komentarz

Zarządy Vistuli i Wólczanki zawarły wstępne porozumienie dotyczące warunków połączenia spółek - poinformowała Wólczanka. Wólczanka ma zostać przejęta w zamian za akcje, które Vistula wyda akcjonariuszom Wólczanki.

"Nowe akcje będą akcjami zwykłymi na okaziciela. Akcje połączeniowe mają zostać przyznane akcjonariuszom Wólczanki SA przy zastosowaniu parytetu wymiany, który będzie zaproponowany przez zarządy w planie połączenia i oparty o niezależną wycenę dokonaną przez renomowany podmiot" - podano w raporcie.

Połączenie ma doprowadzić do umocnienia pozycji rynkowej firm, ma też ułatwić ich rozwój za granicą dzięki synergiom kosztowym i większym zdolnościom finansowania rozwoju. Przedstawiciele spółek liczą, że zmiany zaowocują wzrostem wartości posiadanych marek, obniżką kosztów i zwiększeniem atrakcyjności inwestycyjnej połączonych podmiotów.

"Kompleksowa oferta produktowa powinna przełożyć się na wzrost udziałów w rynku i lepsze wykorzystanie obecnej bazy klientów. Kolejnym celem jest uzyskanie obniżki kosztów w drodze racjonalizacji struktur organizacyjnych oraz wspólnego zarządzania logistyką, zakupami i siecią detaliczną. Możliwość dalszego wzrostu efektywności leży również w koordynacji działań marketingowych" - napisano w komunikacie.

Wólczanka podała, że w wyniku fuzji powinna zdecydowanie wzrosnąć kapitalizacja i płynność obrotu giełdowego, "co stanowi czynnik sprzyjający wyższej rynkowej wycenie akcji, m.in. poprzez potencjalny wzrost zainteresowania ze strony dużych inwestorów".

Zarząd Wólczanki w kolejnych komunikatach poinformował, że otrzymał 29 marca informację o powołaniu prezesa zarządu Rafała Bauera na stanowisko prezesa zarządu Vistuli.

"(...) 29 marca 2006 roku, w związku z zamierzonym powołaniem prezesa zarządu pana Rafała Bauera na stanowisko prezesa zarządu Vistula SA, Rada Nadzorcza spółki wyraziła (...) zgodę na zajmowanie przez prezesa zarządu spółki Pana Rafała Bauera stanowiska prezesa zarządu spółki Vistula SA" - napisano w raporcie.

Tagi: wólczanka, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz