Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Volkswagen podejrzany o korupcję

0
Podziel się:

Chodzi o nielegalne uzgodnienia stosowane przy zawieraniu umów sponsorskich.

Volkswagen podejrzany o korupcję
(yisris/CC/Flickr)

Prokuratura w Stuttgarcie prowadzi śledztwo w sprawie korupcji w niemieckich koncernach Volkswagen i Deutsche Telekom - podał niemiecki dziennik _ Sueddeutsche Zeitung _. Według gazety chodzi o nielegalne uzgodnienia przy zawieraniu umów sponsorskich.

Jak podejrzewa prokuratura, kilkoro menedżerów i pracowników obu koncernów próbowało doprowadzić do przedłużenia wygasającej w połowie 2010 r. umowy sponsorskiej pomiędzy Deutsche Telekomem a klubem piłkarskim VfL Wolfsburg w zamian za przyznanie przez VW lukratywnych kontraktów Deutsche Telekomowi. Volkswagen jest właścicielem klubu VfL Wolfsburg.

Śledztwo skierowane jest przeciwko dwóm byłym menedżerom i byłemu doradcy w firmie T-Systems, spółce-córce Deutsche Telekomu, a także przeciwko dwóm pracownikom działu zakupów VW.

W zeszłym tygodniu przeszukano w sumie osiem biur w budynkach T-Systems, VW i VfL Wolfsburg w czterech miastach i zabezpieczono materiał dowodowy. Dochodzenie to skutek zawiadomienia do prokuratury, złożonego przez koncern Deutsche Telekom. Władze koncernu stwierdziły nieprawidłowości w spółce T-Systems. W związku z podejrzeniem o korupcję już w zeszłym roku zwolniono jednego z czołowych menadżerów T-Systems.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/moto/o/artykuly/372318046/372318046-1.tiny.jpg ) ] (http://moto.money.pl/wiadomosci/aktualnosci/artykul/volkswagen;tiguan;po;liftingu;w;pelnej;okazalosci,117,0,766581.html) Volkswagen Tiguan po liftingu w pełnej okazałości Karty zostały odkryte. Tuż po przedostaniu się do Internetu pierwszej fotografii Tiguana po...
[ ( http://static1.money.pl/i/h/123/t87163.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/polskie;firmy;zmeczone;korupcja;na;ukrainie,118,0,766070.html) Polskie firmy zmęczone korupcją na Ukrainie Nasz wschodni sąsiad nie ma dobrej opinii wśród polskich przedsiębiorców.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)