Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
tłum. Robert Susło
|

Volkswagen podwaja zyski

0
Podziel się:

Koncern zaskakuje rekordową sprzedażą w pierwszym kwartale. Zysk netto wzrósł o 413 mln euro.

Volkswagen podwaja zyski
(PAP / EPA)

Koncern zaskakuje rekordową sprzedażą w pierwszym kwartale.

W trzech miesiącach 2007 roku koncernowi VW udało się wyraźnie zwiększyć obrót i zyski. Jak poinformował największy producent samochodów w Europie, zysk koncernu netto wzrósł o 413 mln do 740 mln euro. Wyniki przerosły oczekiwania analityków.

Po ogłoszeniu wyników kwartalnych kurs akcji VW poszedł w górę. Wygląda na to, że Volkswagen opanował problemy związane z kosztami. W ciągu pierwszych trzech miesięcy obrót wzrósł o pięć procent do 26,6 mld euro. Koncern sprzedał tak dużo pojazdów jak nigdy dotąd. Na całym świecie klienci kupili 1,47 mln pojazdów marki VW, prawie o osiem procent więcej niż przed rokiem.

W minionych latach Volkswagen zainwestował miliardy w nowy profil koncernu. Sprawujący od nowego roku funkcję szefa zarządu Martin Winterkorn (na zdjęciu), zbiera plony z pracy, którą zainicjowali jeszcze jego poprzednicy - Bernd Pischetsrieder i szef marki w koncernie VW - Wolfgang Bernhard.

Winterkorn zapowiedział jeszcze w połowie marca, że do roku 2010 koncern zwiększy liczbę oferowanych modeli z dotychczasowych 22 aby zmniejszyć dystans do Toyoty, którą uznaje za wzór.

business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)