Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Volkswagen wyda miliard dolarów w Meksyku

Jego auta są produkowane w Meksyku od 1967 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Volkswagen)

Największy europejski producent samochodów zamierza zainwestować w rozwój produkcji w Meksyku.

W ciągu najbliższych trzech lat Volkswagen planuje zainwestować w Meksyku miliard dolarów. Inwestycja w Puebla obejmuje między innymi budowę nowych zakładów produkcyjnych, w których będzie powstawał następca modelu Beetle. Nowy Volkswagen ma wejść do sprzedaży w 2011 roku.

Volkswagen posiada już zakłady produkcyjne w Puebla, gdzie we wtorek uruchomiono uroczyście nową halę produkcyjną. W przyszłości będzie tam produkowany następca modelu VW Jetta. Zaangażowanie koncernu w Meksyku jest części długoterminowej strategii zdobycia rynków Ameryki Północnej.

Puebla pozostanie głównym dostawcą pojazdów klasy kompaktowej dla tej części Ameryki. Ze zdolnością produkcyjną 525 tys. aut rocznie zakłady w Puebla należą do jednych z największych lokalizacji VW.

Volkswagen potwierdził także plany budowy nowych zakładów, w których mają być produkowane silniki dostarczane następnie do fabryk VW w Puebla i w USA. Ostateczna decyzja o lokalizacji fabryki silników nie została jeszcze podjęta, pod uwagę brany jest także Meksyk. Samochody Volkswagena są produkowane w Meksyku od 1967 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: volkswagen, business news, nowe samochody, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, aktualności, najważniejsze, motoryzacja, moto
Źródło:
Handelsblatt
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz