Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
volkswagen
23.04.2012 20:24

Volkswagen zbuduje w Chinach swoją fabrykę

Od 2015 r. w zakładach w Urumczi powstawać będzie 50 tys. aut rocznie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(yisris/CC/Flickr)

Niemiecki koncern Volkswagen zbuduje w Chinach kolejną fabrykę samochodów. Od 2015 r. w zakładach w Urumczi powstawać będzie 50 tys. aut rocznie. Porozumienie zostało podpisane dzisiaj w obecności premiera Chin Wen Jiabao i kanclerz Niemiec Angeli Merkel.

Volkswagen zainwestuje w nową fabrykę 170 mln euro - podała agencja dpa. Zakłady w Urumczi w północno-zachodniej części kraju będą 11. miejscem produkcji niemieckiego koncernu w Chinach.

_ - Chiny leżą Volkswagenowi na sercu _ - powiedział szef VW Martin Winterkorn po podpisaniu umowy w głównej siedzibie koncernu, Wolfsburgu. Merkel podkreśliła, że oba kraje znajdują się w _ fazie ożywienia _, a szczególnie dotyczy to - jej zdaniem - Volkswagena i Chin. Jiabao zapewnił, że jego kraj będzie pogłębiał współpracę i przyjaźń z Niemcami.

Chiny są największym rynkiem zbytu dla produkowanych przez Volkswagena samochodów. W roku 2011 koncern sprzedał tam 2,26 mln pojazdów. Według dpa do 2016 roku VW zamierza zainwestować w Chinach ponad 14 mld euro.

Jiabao przebywa w Niemczech z okazji wielobranżowych targów Hannover Messe w Hanowerze, stolicy kraju związkowego Dolna Saksonia. Chiny są w tym roku krajem wiodącym tych targów, uważanych za największą imprezę tego rodzaju na świecie. Wartość niemiecko-chińskiej wymiany handlowej wyniosła w ubiegłym roku 144 mld euro.

Czytaj więcej w Money.pl
Chiny zagrożą światowej gospodarce. 10 przyczyn Zobacz, jak hamowanie chińskiej gospodarki odbije się na reszcie świata i na Polsce.
Tak źle jeszcze nie było. Co zrobi Pekin? Chińskim rolnikom nie opłaca się uprawa zbóż. Dostana dotacje?
Z tą produkcją Chińczycy uciekają za granicę Przemysł stalowy chce uniezależnić się od dostaw rudy z importu. Wielkie firmy przenoszą produkcję za granicę.
Tagi: volkswagen, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz