Notowania

Przejdź na
branża motoryzacyjna
03.05.2013 20:13

Volvo Car Corporation odnotowuje straty

Tylko w dwóch krajach sprzedaż samochodów tej marki wzrosła - w Rosji o 6 procent, a w Japonii aż o blisko 18 procent.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Roger Wo/CC/Flickr)

*Kryzys nie ominął najbardziej znanej szwedzkiej marki samochodowej. Volvo Car Corporation - szwedzki producent samochodów osobowych należący do chińskiej firmy Geely - zanotował w ubiegłym roku około miliarda koron strat. *

Dokładny wynik za rok 2012 to minus 915 milionów koron, czyli ponad 440 milionów złotych. Tymczasem w 2011 roku wynik był dodatni i wyniósł miliard 200 milionów koron, czyli prawie 600 milionów złotych.

Spadek sprzedaży osobowych Volvo zanotowano w 2012 roku na wszystkich największych rynkach, w tym na szwedzkim o 11,3 procent, na chińskim o 10,9 procent, niemieckim 3,3 oraz na brytyjskim o 3,1 procent.

Tylko w dwóch krajach sprzedaż samochodów tej marki wzrosła - w Rosji o 6 procent, a w Japonii aż o blisko 18 procent.

Czytaj więcej w Money.pl
Szwedzki koncern największym na świecie Stanie się tak, gdy Komisja Europejska zaakceptuje zakup przez Szwedów za niemal 700 milionów euro.
Opel przechodzi do ofensywy. Co planuje? Szef niemieckiego koncernu samochodowego Opel, należącego do giganta z USA General Motors, oświadczył, że marka nie jest na sprzedaż.
Tak rząd chce ratować tonącą branżę motoryzacyjną Janusz Piechociński ujawnił plany wspierania firm motoryzacyjnych. Zapowiedział ograniczenie importu pojazdów.
Tagi: branża motoryzacyjna, sprzedaż, business news, nowe samochody, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, najważniejsze, aktualności, IAR, motoryzacja, gospodarka światowa, moto
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz