Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
płace
07.07.2008 07:40

W biznesie kobiety zarabiają lepiej

Szefowe dużych polskich firm zarabiają średnio o 30 procent więcej niż mężczyźni.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ITAR TASS/PAP)

Szefowe dużych polskich firm zarabiają średnio o 30 procent więcej niż mężczyźni. - wynika z raportu, do którego dotarła _ Rzeczpospolita _. Trzeba jednak pamiętać, że panie w zarządach to wciąż jednak w Polsce rzadkość.

Prawie 1,3 miliona złotych zarobiła w ubiegłym roku dyrektor zarządzająca dużego banku - pisze _ Rzeczpospolita _. Dyrektor generalna jednej z firm produkcyjnych zainkasowała prawie 900 tysięcy złotych, całkowite zaś wynagrodzenie dyrektor handlowej w innej czołowej spółce sięgnęło półtora miliona złotych. To dwukrotnie więcej niż wynosząca 770 tysięcy złotych średnia płaca członka zarządu dużego przedsiębiorstwa - wynika z danych firmy doradczej Hay Group specjalizującej się w badaniu płac, na które powołuje się gazeta.

Jak pokazują dane Hay Group wśród największych firm najwięcej kobiet dociera do stanowiska dyrektora. Tam ich udział sięga prawie jednej trzeciej. Jednak w zarządach firm maleje już do jednej piątej, a wśród prezesów dużych spółek na 100 mężczyzn przypada tylko dziewięć pań.

Tagi: płace, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz