Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
davos
28.01.2009 06:18

W Davos o kryzysie. Ale bez konkretów?

Do szwajcarskiego kurortu zjadą dziś politycy i biznesmeni z 96 krajów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Światowe Forum Ekonomiczne w Davos to najbardziej prestiżowe spotkanie wielkich świata polityki i biznesu. Jak co roku do tego szwajcarskiego kurortu zjadą: głowy państw, szefowie największych, globalnych firm i intelektualiści, by dyskutować o najważniejszych problemach światowej gospodarki.

W tym roku wśród ponad 2500 uczestników forum pod hasłem _ Kształtowanie pokryzysowego świata _będą 43 głowy państw i szefowie rządów. W tym m.in.: premier Rosji Władimir Putin - który otworzy spotkanie, kanclerz Niemiec Angela Merkel, premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown. Po raz pierwszy w Davos obecny będzie premier Chin. Oprócz nich pojawią się jeszcze premierzy i prezydenci: Australii, Belgii, Kolumbii, Czech, Danii, Finlandii, Irlandii, Izraela, Japonii, Kuwejtu, Meksyku, RPA i Szwecji.

ZOBACZ TAKŻE:

Do Davos przyjadą też ministrowie spraw zagranicznych: Argentyny, Brazylii, Francji i Turcji, ministrowie finansów: Chile, Egiptu, Kanady oraz przedstawiciele najważniejszych międzynarodowych organizacji: Komisji Europejskiej (Jose Barroso), EBOiR, OPEC, OECD, ONZ, Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Banku Światowego (Robert Zoellick).

Świat biznesu reprezentują szefowie takich firm jak: Deutsche Bank, Lukoil, Intel, Bombardier, Santander, Nestle, British Airways, Cisco, Barclays, JP Morgan Chase & Co., Forbes Media LLC, Thomson Reuters, Axel Springer, Credit Suisse, Renault SAS, Basf, Vattenfall. MasterCard, Coca-Cola, Lloyds, Siemens, ArcelorMittal, Google, SABMIller, UBS, Rio Tinto i Audi.

ZOBACZ CO SZEF SIEMENSA PETER LOESCHER MYŚLI O PERSPEKTYWACH DLA ŚWIATOWEJ GOSPODARKI (ang.):

W tym gronie po raz pierwszy od trzech lat nie zabraknie przedstawicieli Polski. Tym razem reprezentować nas będzie czteroosobowa delegacja, którą tworzą: premierDonald Tusk, szef MSZRadosław Sikorski, minister finansów Jacek Rostowski i prezes Narodowego Banku Polskiego Sławomir Skrzypek.

Dyskusje na tegorocznym forum zdominuje tematyka wokółkryzysowa. Założyciel forum profesor Klaus Schwab uważa, że tegoroczne spotkanie jest jednym z najbardziej kluczowym w 40-letniej historii forum. _ - Niezwykle liczna obecność politycznych i biznesowych liderów pokazuje, że nasze spotkanie będzie miejsce, gdzie główni światowi aktorzy mogą rozmawiać o bezprecedensowym kryzysie i sposobach jego wspólnego przezywyciężenia - _podkreśla.

ZOBACZ CO PROFESOR KLAUS SCHWAB MÓWI O TYM CO BĘDZIE DZIAŁO SIĘ W TYM ROKU W DAVOS (ANG.):

Program forum został podzielony na sześć działów: promowanie stabilności systemu finansowego, ożywianie światowego wzrostu gospodarczego, zapewniania skutecznego globalnego, regionalnego i krajowego długoterminowego nadzoru, wyzwania zrównoważonego rozwoju, kształtowania wartości i przywództwa w świecie postkryzysowym, wspieranie wzrostu gospodarczego poprzez innowacje, naukę i technologię oraz zrozumienie wpływu na biznesowe modele przemysłowe.

Forum w Davos jako jedynie nieformalne spotkanie jest krytykowane za to, że nie przynosi żadnych konkretnych decyzji i rozwiązań. Ale wielu zwolenników takiego spotkania uważa, że możliwość swobodnej rozmowy o najważniejszych problemach gospodarczych świata może przyczynić się do pojawienia się pomysłów na to, jak sobie z nimi radzić.

Tagi: davos, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz