Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W Foxconnie kryzys - wielka strata i akcje w dół

0
Podziel się:

Firma produkująca iPhone'a boryka się już nie tylko z falą samobójstw.

W Foxconnie kryzys - wielka strata i akcje w dół
(Robert Scoble/CC/Flickr)

Firma produkująca między innymi iPhone'a ma problemy z bilansem finansowym. Po tym jak ogłosiła stratę w wysokości 143 milionów dolarów, jej akcje spadły o prawie 8 procent.

Tyle wyniosła strata Foxconna w pierwszej połowie tego roku. Koncern tłumaczy ją trudną sytuacją na rynku i rosnącymi kosztami działalności. Na przykład koszt zakupu nieruchomości wzrósł w pierwszych sześciu miesiącach dwukrotnie - do 169 milionów dolarów.

Foxconn wydaje teraz więcej pieniędzy na załogę, ponieważ musi poprawić warunki pracy. W związku z falą samobójstw, która dotknęła firmę, zatrudnia ona teraz więcej ludzi. Tym sposobem chce ograniczyć nadgodziny, do których zmuszani byli pracownicy.

Na początku sierpnia tajwański koncern potwierdził śmierć 22-letniej pracownicy działuopakowań fabryki w prowincji Jiangsu, na wschodzie Chin. Kobieta zginęła, wypadając z okna hotelu pracowniczego. W tym roku w Chinach życie odebrało już sobie 13 pracowników Foxconna, w tym 10 w fabryce w Shenzhen, na południu kraju.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/184/t75704.jpg ) ] (http://manager.money.pl/strategie/zarzadzanie/artykul/koniec;epidemii;w;foxconnie;fabryka;znow;otwarta,56,0,650808.html) Koniec epidemii w Foxconnie, fabryka znów otwarta Producent iPhone'a borykał się z chorobą 250 pracowników.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/125/t92029.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/w;chinach;brakuje;rak;do;pracy,65,0,596033.html) W Chinach brakuje rąk do pracy Firmy rozpaczliwie poszukują milionów niewykwalifikowanych pracowników najemnych.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)