Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W jednym mieście 500 tysięcy kamer

0
Podziel się

Takie środki bezpieczeństwa planują władze w chińskim Czungcingu.

W jednym mieście 500 tysięcy kamer
(jiazi/CC/Flickr)
bEigQhvV

W 30-milionowym Czungcingu (Chongqing) w Syczuanie w południowo-zachodnich Chinach zostanie uruchomiona sieć 500 tys. kamer bezpieczeństwa, jedna z największych na świecie - poinformował we wtorek anglojęzyczny dziennik _ Global Times _.

Według szefa policji w Czungcingu, wyposażenie w kamery będzie kosztowało 17 mld juanów (1,85 mld euro). Czungcing, miasto na prawach prowincji, bezpośrednio podlega rządowi centralnemu. Miastem kieruje były minister handlu Bo Xilai, który przeprowadził w Czungcingu szeroko zakrojoną kampanię przeciwko przestępczości zorganizowanej.

Sieć kamer bezpieczeństwa w Czungcingu będzie jeszcze większa niż zainstalowana w Urumczi, stolicy zamieszkanego głównie przez muzułmanów Sinkiangu (Region Autonomiczny Sinkiang-Ujgur) na północnym zachodzie Chin. W Urumczi po zamieszkach na tle etnicznym, do których doszło w lipcu 2009 roku, zainstalowano 40 tys. kamer.

bEigQhvX

W Czungcingu kamery mają zacząć działać w 2012 roku i mają służyć głównie zapobieganiu przestępczości, jak również w sytuacjach kryzysowych - powiedział rzecznik czungcińskiej policji.

bEigQhwy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)