Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prezydent
22.09.2012 10:44

W mieście Hollande'a rozkwita "prezydencki" biznes

Wyprawa śladami ulubionych miejsc francuskiego prezydenta czy ciasteczka z jego podobizną - to atrakcje czekające na odwiedzających Tulle .

Podziel się
Dodaj komentarz
(jmayrault/CC BY 2.0/Flickr)

Wycieczka śladami ulubionych miejsc Francois Hollande'a czy ciasteczka z podobizną prezydenta - to atrakcje czekające na odwiedzających Tulle w środkowej Francji. Tam właśnie obecny szef francuskiego państwa był przez wiele lat merem.

Położone w rolniczym departamencie Correze Tulle, które zamieszkuje około 17 tys. mieszkańców, pod wieloma względami nie odbiega od innych przeciętnych miast we Francji. Francuzom kojarzy się przede wszystkim z odbywającym się tutaj dużym festiwalem akordeonowym pod nazwą _ Nuits de nacre _.

Mieszkańcy Tulle szczycą się także tym, że to właśnie w ich grodzie drogę na szczyt władzy rozpoczęło dwóch prezydentów, Jacques Chirac i obecnie urzędujący Francois Hollande. Ten ostatni był przez wiele lat deputowanym z tamtejszego okręgu wyborczego, a w latach 2001-2008 - merem miasta.

Urząd Turystyki w Tulle postanowił przyciągnąć turystów, korzystając z fali zainteresowania wybranym w maju tego roku prezydentem. Już od sierpnia można zarezerwować w Tulle specjalną wycieczkę z przewodnikiem pod nazwą _ Śladami prezydenta _. Zwiedzającym proponowany jest szlak prowadzący przez miejsca związane z działalnością polityczną Hollande'a, w tym kompleks merostwa, salę plenarną władz lokalnych czy plac przed katedrą, gdzie Hollande 6 maja wygłosił swoje pierwsze przemówienie, jako nowy szef państwa.

W trakcie wycieczki chętni mogą też odwiedzić ulubioną restaurację Hollande'a _ Taverne du sommelier _ i zjeść obiad przy stole, przy którym zwykł kiedyś biesiadować. Jak przypomina przewodniczka, do bywalców tej samej tawerny należał również Jacques Chirac. Cała wycieczka śladami prezydenta łącznie z obiadem kosztuje od 22 do 35 euro.

Na inny pomysł promowania _ marki Hollande _ wpadł właściciel miejscowej ciastkarni. We wrześniu furorę zrobiły umieszczone w jego witrynie sklepowej ciastka w polewie czekoladowej z nadzieniem z masy kasztanowej i jagód. Na smakołykach widnieje - także przeznaczony do spożycia - miniportret obecnego prezydenta.

_ Nawet, jeśli prezydent opuścił już Correze, to na zawsze pozostanie mieszkańcem naszego departamentu. Przypominamy o tym z przymrużeniem oka _ - tłumaczy w wywiadzie dla radia France Info cukiernik z Tulle. I dodaje, śmiejąc się, że _ chrupanie _ francuskiego prezydenta _ może też, kto wie, wywołać silne przeżycia u pań _.

Czytaj więcej w Money.pl
Hollande szuka 30 mld euro. Ogłosił plan Prezydent Francji zapowiada wdrożenie 2-letniego planu antykryzysowego.
Szczere słowa prezydenta Francji o kryzysie Francois Hollande stwierdził, ze jego obowiązkiem jest mówienie Francuzom prawdy.
Tagi: prezydent, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz