Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W Polsce jest więcej telefonów niż ludzi

0
Podziel się

Na początku tego roku mieliśmy w Polsce prawie 55 milionów abonentów i użytkowników telefonów komórkowych. To oznacza, że na stu Polaków przypada ponad 142 karty sim.

W Polsce jest więcej telefonów niż ludzi
(AdamGregor/iStockphoto)
bDIcCqBh

Dziś można jednak odpocząć od telefonu. Internauci ogłosili 15 lipca światowym dniem bez telefonu komórkowego.

Andrzej Bilecki z Muzeum Techniki opowiada, że nasza przygoda z telefonami komórkowymi zaczęła się dokładnie 40 lat temu. To wtedy po raz pierwszy przeprowadzona została rozmowa poprzez urządzenie wyprodukowane przez firmę Motorola. Pierwsza rozmowa została wykonana do jednego z pracowników konkurencyjnej firmy Bell, która nie posiadała tej technologii.

Kolejna rewolucja miała miejsce w 1992 roku, kiedy to pierwszy raz został wysłany sms. Dokonała tego firma Nokia. Jeden z jej pracowników wysłał życzenia świąteczne do swojego prezesa.

bDIcCqBj

Andrzej Bilecki powiedział, że na przełomie tysiącleci nasze telefony komórkowe zaczęły sie przeradzać urządzenia multimedialne. Zaczęto dołączać do aparaty fotograficzne, pojawiła się też możliwość przeglądania stron internetowych.

Obecnie żyjemy już w erze smartfonów. Według danych z 2012 roku co trzeci telefon komórkowy w Polsce to smartfon.

Czytaj więcej w Money.pl
Groźny wirus atakuje smartfony Złośliwe oprogramowanie o nazwie Android.Pincer.2.origin to tzw. trojan, czyli program, który podszywając się pod przydatne dla użytkownika programy, instaluje niebezpieczne oprogramowanie.
Padła granica na rynku komórek Na całym świecie od stycznia do marca sprzedało się ponad 418 milionów telefonów.
Netia ze sporym kontraktem. Na trzy lata Wartość podpisanej umowy to 2,46 mln brutto. W przetargu brało również udział konsorcjum GTS i Exatel.
bDIcCqBK
business news
wiadomości
KOMENTARZE
(0)