Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
handel
25.12.2012 08:45

W święta zakaz handlu. Ale zakupy i tak zrobisz

Dzisiaj i jutro wszystkie sklepy wielkopowierzchniowe powinny być zamknięte. Ale...

Podziel się
Dodaj komentarz
(Monkey Business Images/Dreamstime.com)

Dzisiaj i jutro wszystkie sklepy wielkopowierzchniowe, takie jak super czy hipermarkety powinny być zamknięte. Jak przypomina Danuta Rutkowska z Państwowej Inspekcji Pracy, w święta obowiązuje zakaz handlu.

- _ Zakaz obejmuje pracowników, a więc osoby zatrudnione na umowę o pracę. Centra handlowe, super i hipermarkety i inne placówki handlowe, które w większości zatrudniają pracowników powinny być nieczynne _ - mówi Rutkowska.

Danuta Rutkowska podkreśla, że mniejsze sklepy mogą być w święta czynne, ale tylko wówczas, gdy za ladą stoi właściciel sklepu lub osoba zatrudniona na umowę zlecenie czy umowę o dzieło. Bez przeszkód natomiast będzie można kupić paliwo i leki, gdyż stacje paliw i apteki są traktowane jako instytucje wyższej użyteczności publicznej.

Zakaz pracy nie dotyczy też pubów, restauracji, kawiarni oraz innych placówek gastronomicznych czy hoteli.

Czytaj więcej w Money.pl
To prawdziwa rewolucja we włoskim handlu Po raz pierwszy we Włoszech sklepy 25 grudnia, czyli w dniu święta Bożego Narodzenia, mogą być otwarte.
Tak ze spowolnieniem radzą sobie handlowcy Nasza gospodarka zwalnia coraz bardziej. Stopa bezrobocia osiągnęła już 12,9 procent i jest wyższa niż przed rokiem.
Co w święta nie podrożeje? Esperci spekulują W ocenie Instytutu ceny żywności w tym roku wzrosły o około 4 proc.
Tagi: handel, business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz