Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
radio maryja
12.07.2009 10:08

W tej sieci nie zapłacisz za telefony do Radia Maryja

Ruszyła nowa sieć komórkowa wRodzinie firmowana przez Fundację Lux Veritatis.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Waldemar Deska)

*Nowa sieć telefonii komórkowej _ wRodzinie _ - wspólne przedsięwzięcie Fundacji Lux Veritatis i spółki CenterNet - rozpoczęła działalność. *

O nowym biznesie poinformował na Jasnej Górze prezes Fundacji o. Tadeusz Rydzyk podczas uroczystości związanych z 17. Pielgrzymką Rodziny Radia Maryja.
Na razie nowa sieć będzie oferowała tylko usługi pre-paid. Po wykonaniu pierwszego połączenia karta ma być aktywna przez rok - bez doładowywania.

Dochód z nowego przedsięwzięcia fundacja zamierza przeznaczyć na utrzymanie innych jej przedsięwzięć, m.in. uczelni w Toruniu, geotermii i telewizji Trwam. _ - Na telewizję potrzeba wiele ludzi i środków _ - wyjaśniał redemptorysta, wskazując że np. jedna dobra kamera kosztuje 50 tys. euro i to bez obiektywów.

_ - Sieć nie jest Fundacji Lux Veritatis. Nazwa i logo jest własnością tego operatora, o którym słyszeliście i Fundacji Lux Veritatis. Fundacja daje różne usługi i za to dostanie pieniądze _ - wskazał o. Rydzyk.

Zgodnie z podpisaną w czerwcu umową między fundacją i spółką, Lux Veritatis będzie odpowiedzialna m.in. za sprzedaż usług wRodzinie. Za marketing, obok fundacji, odpowiadać będzie też spółka CenterNet.

*ZOBACZ TAKŻE: *

Połączenia wewnątrz sieci i na numery stacjonarne mają mieć atrakcyjne ceny, natomiast połączenia na wybrane numery studiów Telewizji Trwam oraz Radia Maryja będą bezpłatne.

Łączność wRodzinie będzie opierała się na sieci infrastrukturalnej budowanej przez CenterNet. W sierpniu 2007 r. spółka przystąpiła do przetargu Urzędu Komunikacji Elektronicznej na rezerwację częstotliwości GSM w paśmie 1800 MHz, które pozwalało na budowę sieci telefonii komórkowej. W październiku tego roku spółka wygrała ten przetarg.

Zgodnie w wymaganiami koncesyjnymi, CenterNet musi pokryć swoim zasięgiem 15 proc. populacji kraju do 2009 r. i 30 proc. - do końca 2012 r. Jak zapowiedziała spółka, zasięg w Rodzinie będzie uzupełniała sieć PTC, z którą CenterNet podpisał umowę na roaming krajowy.

Tagi: radio maryja, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz