Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
samolot
17.12.2009 11:30

W Wielkiej Brytanii zbankrutowały linie lotnicze

Wszystkie loty Flyglobespan zostały odwołane bez uprzedzenia. Pracę straci 800 osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

800 osób straci pracę w wyniku upadku niskobudżetowych szkockich linii lotniczych Flyglobespan i grupy touroperatorskiej pod tą samą nazwą, ponieważ inwestor - Halcyon Investment odmówił udostępnienia nowych źródeł finansowania - donosi Press Association.

Wszystkie loty zostały odwołane bez uprzedzenia. 4,5-5 tys. pasażerów przewoźnika znajduje się za granicą, głównie w Egipcie, Hiszpanii, Portugalii i na Cyprze i na najbliższe dni ma wykupione bilety powrotne.

Około 3,4 tys. spośród nich nie jest objętych systemem ubezpieczenia na wypadek upadku agencji podróży, w której wykupili tzw. urlopowy pakiet, ponieważ nabyli bilety bezpośrednio u przewoźnika. Do Wielkiej Brytanii będą w związku z tym musieli powrócić na własny koszt.

Flyglobespan obsługuje loty z Edynburga, Glasgow i Aberdeen na krótkich trasach, a także na transatlantyckich m.in. z Manchesteru, Gatwick i Belfastu. Przewoźnik ma także kontrakt z resortem obrony na przewożenie żołnierzy w odległe miejsca, m.in. na Falklandy.

Ministerstwo transportu we współpracy z władzami agencji ds. lotnictwa cywilnego i innymi niskobudżetowymi przewoźnikami zabiega o umożliwienie powrotu pasażerom Flyglobespan możliwie najmniejszym nakładem kosztów.

W touroperatorskim oddziale Flyglobespan zimowe wakacje w ciepłych krajach ma wykupione 1,1 tys. urlopowiczów. Dalsze 27 tys. wykupiło je w późniejszych miesiącach.

W ostatnim roku obrachunkowym przewoźnik przewiózł 1,5 mln pasażerów, wykonując 12 tys. lotów. Strata linii utworzonych w 2002 r. za cały rok wyniosła 19 mln funtów.

Tagi: samolot, linie lotnicze, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz