Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Warren Buffett charytatywnie

Ponad 650 tys. dolarów zapłaci finansista z Kalifornii za możliwość zjedzenia kolacji z światowym guru inwestorów giełdowych, Warrenem Buffettem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP / EPA)

Dobra kolacja w restauracji Steakhouse Smith & Wollensky, w sercu Manhattanu, kosztuje w zależności od apetytu około 70 dolarów. Mohnisha Pabraia, finansistę z Kalifornii, przyjemność ta będzie kosztować jednak nieco więcej. On i jego partner zapłacą razem 650 100 dolarów. Nawet jak na nowojorskie warunki jest to niebotyczna cena, ale wpływ na nią nie ma jednak jedzenie, ale gość honorowy. Mianowicie przy stole obok Pabraia zasiądzie Warren Buffett.

Legendarny inwestor nie przyjmuje zaproszeń na kolację od każdego. Co prawda 76 letni Buffett jest osobą kontaktową i podczas walnych zgromadzeń swojego koncernu Berkshire Hathaway zasiada z akcjonariuszami na drewnianej ławce by posilić się snackiem, to jednak generalnie unika ZOBACZ TAKŻE:

Zmienia jedynie zdanie, gdy spotkanie wiąże się, z jakimś celem charytatywnym. I tak też będzie i tym razem. Suma zostanie bowiem przekazana fundacji dobroczynnej Glide Foundation, która opiekuje się ubogimi i bezdomnymi w San Francisco.

Buffett spotyka się na płatnych kolacjach z zainteresowanymi od 2000 roku. W tym celu największy inwestor giełdowy świata wykorzystuje portal aukcyjny Ebay. W zeszłym roku zebrał tą drogą ponad 600 tys. dolarów. Także 43-letni Pabrai w ten sposób uzyskał możliwość spotkania z Buffetem.

Nie była to jednak jego pierwsza próba. Wcześniej kilka razy w ostatnich minutach aukcji okazywało się, że jego możliwości finansowe są niewystarczające. Tym razem wziął się na sposób i posłużył się ko-inwestorem. Sam Parbai płaci bowiem "jedynie" 433 tys. dolarów, natomiast resztę 217 tys. dolarów, dopłaca Spier, manager funduszu hedge.

Pabraia stać na taki wydatek. Jako manager funduszu zarządza majątkiem o wartości 600 mln dolarów, kierując się strategią mistrza: Warrena Buffetta.

Pabrai podczas spotkania z Buffetem chce go wypytać o jego filantropijne pomysły. Buffett zapowiedział już w minionym roku, że lwią część swego wartego około 50 mld majątku chce przekazać fundacji Billa i Melindy Gates. W podobnym kierunku chce iść również Pabrai, który myśli o stworzeniu w Indiach fundacji dobroczynnej pomagającej dzieciom.

Tagi: warren buffett, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
Handelsblatt
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz