Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tłum. Robert Susło
|

Warren Buffett idzie śladem USA. Traci w ratingu

0
Podziel się

Nie tylko Stany Zjednoczone muszą pogodzić się z obniżeniem oceny wiarygodności przez Standard & Poor's. Agencja ratingowa obniżyła ocenę ratingową należącego do miliardera Warrena Buffetta koncernu Berkshire Hathaway.

Warren Buffett idzie śladem USA. Traci w ratingu
(Medill DC/cc/flickr)
bDIcXYSt

Nie tylko Stany Zjednoczone muszą pogodzić się z obniżeniem oceny wiarygodności przez **Standard & Poor's. Agencja ratingowa obniżyła ocenę ratingową należącego do miliardera Warrena Buffetta koncernu Berkshire Hathaway.

- _ Obniżenie perspektywy ratingu z oceny stabilnej na negatywną jest następstwem wcześniejszego obniżenia ratingu dla amerykańskich obligacji skarbowych _ - poinformowała agencja S&P.

Zmiana była nieoczekiwana i dotyczy w tym samym stopniu czterech towarzystw ubezpieczeniowych, mimo że agencja S&P ostrzegała już wcześniej przed równoczesną degradacją wiarygodności pięciu koncernów z oceny _ AAA _ na _ AA + _. Notowania Berkshire Hathaway straciły na Wall Street 4,1 procent.

bDIcXYSv

Buffett deklarował wcześniej, że nie odstrasza go obcięcie ratingu USA z najwyższego poziomu AAA do AA+. Jego fundusz inwestuje w dalszym ciągu w amerykańskie obligacje. -_ Perspektywy ratingu amerykańskich obligacji skarbowych są nadal na poziomie AAA _ - dodał legendarny inwestor.

Czytaj w Money.pl
S&P nagradzała Lehman Brothers tuż przed... Amerykański ekonomista Paul Krugman nie zostawia suchej nitki na Standard&Poor's.
Reakcja na obniżenie ratingu. W USA wrze Wiarygodność kredytową największej światowej gospodarki obniżyła po raz pierwszy w historii agencja Standard & Poor's.
Minął czarny tydzień na rynkach. Zobacz jak sobie radzić Analityk _ Money.pl _ mówi o strategiach na najbliższy czas i możliwych zachowaniach rynków.
bDIcXYSW
business news
KOMENTARZE
(0)