Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Warren Buffett szuka następcy

Jeden z najbogatszych ludzi na świecie szuka młodego i zdolnego managera, który zajmie jego miejsce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP / EPA)

Jeden z najbogatszych ludzi na świecie szuka młodego i zdolnego managera, który zajmie jego miejsce. *
Młodemu, obiecującemu biznesmenowi inwestor zwany "wyrocznią z Omahy" oferuje *
-
jak podaje New York Times *- *przejęcie holdingu finansowo-ubezpieczeniowego Berkshire Hathaway, który zasila budżety kilkuset giełdowych spółek.

Jak wynika z listu, który miliarder wystosował do akcjonariuszy, firma "jest zabezpieczona na krótki termin", co oznacza, że gdyby Buffett zmarł, jego *ZOBACZ TAKŻE: *Historia sukcesu Warrena Buffettastanowisko zajmie chwilowo następca Louis A. Simpson. Chwilowo, bowiem wyznaczony następca jest niewiele młodszy od inwestora - ma 70 lat i nie wiadomo, jak długo będzie mógł kierować holdingiem. Potrzebne jest więc zabezpieczenie w postaci młodszej osoby.

Poszukiwania młodego inwestora nie świadczą jednak - jak dodaje Buffett - o niepokojącym stanie zdrowia 77-letniego miliardera, smakosza hamburgerów i wiśniowej Coca-Coli.

A propos, nic dziwnego, że Buffett tak upodobał sobie karmelowy napój. To właśnie w tę firmę zainwestował pierwsze swoje pieniądze, które udało mu się pożyczyć od babci. Tak rozpoczęła się historia finansowego imperium, które obecnie kontroluje między innymi takie spółki, jak: American Express, Washington Post, Johnson&Johnson (21,3 mln akcji), Procter&Gamble, ConocoPhillips (17,9 mln akcji), Moody oraz Wal-Mart.

Tagi: warren buffett, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz