Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wars
03.02.2010 15:04

Wars otwiera restauracje ze zdrową żywnością

Nowe restauracje, pod szyldem Green Patio, nie będą mieściły się na dworcach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(DaLee_pl/CC/Flickr)

Zajmująca się obsługą wagonów restauracyjnych spółka Wars otworzyła w Warszawie pierwszą z planowanej sieci swoich restauracji. Do 2012 r. ma działać przynajmniej osiem lokali. Będzie w nich serwowana zdrowa żywność.

Prezes Warsu Krzysztof Supa powiedział, że otwierając sieć restauracji, spółka nawiązuje do swojej historii. _ - Wars jako spółka ma bardzo duże doświadczenie w prowadzeniu stacjonarnych lokali. W latach 60. i 70. prowadziliśmy bardzo popularne i ekskluzywne lokale na dworcach kolejowych z pełnym wyszynkiem _ - powiedział.

Nowe restauracje, pod szyldem _ Green Patio _, nie będą mieściły się na dworcach. Spółka nie chce, by kojarzono je z kolejami. _ - Boimy się stereotypów, że Wars truje klientów. Ale chciałbym zaznaczyć, że to się częściej zdarza tak zwanym dobrym lokalom. Nam się przez czterdzieści lat to nie przydarzyło _ - zaznaczył dyrektor marketingu i rozwoju spółki Andrzej Buczkowski.

Na przygotowanie koncepcji i otwarcie pierwszej restauracji spółka wydała 800 tys. zł. Kolejny lokal w Warszawie ma być otwarty we wrześniu. Połowę restauracji Wars chce prowadzić sam, a połowę w systemie franczyzowym. Zarząd szacuje, że docelowo lokale stacjonarne będą zapewniać nawet jedną trzecią dochodów firmy.

Tagi: wars, business news, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz