Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
warszawa
13.03.2008 07:27

Warszawa najnudniejsza w Europie

Bruksela i Warszawa wygrały niechlubny plebiscyt na najnudniejszą europejską stolicę.

Podziel się
Dodaj komentarz

Najpierw Bruksela, potem Warszawa - te miasta turyści uznali w portalu TripAdvisor za najnudniejsze w Europie.

Jak podaje _ Życie Warszawy _, według zestawienia, Londyn jest najbrudniejszym i najdroższym miastem Europy. Ale tam też najbujniej kwitnie nocne życie. W Paryżu można zrobić najlepsze zakupy i dobrze zjeść. W Dublinie są najbardziej przyjazne lokale. Praga okazała się najlepszym miastem dla oszczędnych obieżyświatów, a Paryż i Wenecja - celem romantycznej podróży.

Warszawie przypadło miejsce lidera w mało chlubnej kategorii. Polska stolica została uznana, za drugie po Brukseli, najnudniejsze miasto w Europie - na równi z Oslo, Zurychem i Zagrzebiem.

Według warszawiaków, w stolicy najatrakcyjniejsze jest jednak to, czego nie widać od razu. Filip Łobodziński ocenia na łamach _ Życia Warszawy _, że dla trzydniowego turysty będzie jednak nijaka i nudna.

Osoby zapytane przez gazetę o niechlubne zwycięstwo w rankingu podkreślają, że w Warszawie wielu ciekawych miejsc nie ma w przewodnikach, bo szwankuje promocja. Rzecznik ratusza przyznaje, że stolicy przydałby się lepszy PR, jednak odpiera zarzut o nudę miasta.

Tagi: warszawa, wiadomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz