Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Washington Post": Promocja internetu jest słuszna

0
Podziel się:

Gazeta chwali walkę z cenzurą w Chinach i Iranie.

"Washington Post": Promocja internetu jest słuszna
(TimYang.net/CC/Flickr)

Środowy _ Washington Post _ chwali władze USA - Departament Stanu i Kongres - za promowanie wolności słowa w internecie w krajach świata, w tym Chinach i Iranie.

_ - Departament Stanu zaproponował kwestię wolności demokracji w swych zabiegach dyplomatycznych na świecie i połączył siły z dostawcami internetu i z właścicielami mediów społecznościowych _, _ a Kongres zapewnił fundusze w wysokości 35 mln dolarów na działalność promującą wolność w internecie _ - przypomina dziennik w artykule redakcyjnym.

Wskazuje, że Kongres ma teraz zaakceptować przesłaną przez Departament Stanu listę grantobiorców, którzy otrzymają dofinansowanie z wydzielonej na ten cel z zeszłorocznego budżetu kwoty 5 mln dolarów. Departament Stanu zacznie wkrótce przekazywać te fundusze.

_ Inwestowanie w techniki omijające cenzurę, jak te, które wspomogły twitterową rewolucję w Teheranie w czerwcu 2009 r. może mieć ogromny i wyraźny wpływ _ - proponuje gazeta, nawiązując do zajść w Iranie po wyborach prezydenckich, kiedy demonstranci używali do komunikowania się mikroblogu Twitter.

_ Monitorowanie efektywności wybranych rozwiązań i wspieranie tych, które dają rezultaty, będzie kluczowe w kontynuacji programu _ - wskazuje _ Washington Post _. Dodaje, że Departament Stanu stara się o _ całościowe podejście _ w kwestii wolności internetu i rozdziela fundusze pomiędzy różnorodne projekty.

_ - Cyberprzestrzeń bez barier, gdzie ludzie mogą się swobodnie gromadzić i wyrażać opinie nie bojąc się cenzury ani więzienia, uczyni świat bezpieczniejszym dla Stanów Zjednoczonych i demokracji _ na świecie" - przekonuje dziennik.

ZOBACZ TAKŻE:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)