Notowania

węgry
04.01.2011 12:45

Węgrzy będą tłumaczyć się przed Unią

Mają konsultować z kolegium KE kształt kontrowersyjnej ustawy medialnej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Adele Prince/CC/Flickr)

Ustawa medialna i powstała wokół niej sytuacja z pewnością będzie jednym z tematów spotkania rządu węgierskiego z członkami Kolegium Komisji Europejskiej - powiedziała sekretarz stanu ds. unijnych Enikoe Gyoeri.

Gyoeri zaznaczyła, że rząd Węgier przedstawi Komisji wiarogodne tłumaczenie tekstu ustawy na język angielski, dodając, że _ trwa dialog _.

_ - Szykujemy się na normalny, szczery, uczciwy dialog _ - podkreśliła. Jej słowa przytacza portal inforadio.hu.

Jak dodała, _ to bardzo niefortunne, że wszyscy zaczęli komentować ten temat, zanim przeczytali, co jest w ustawie _. Zaapelowała przy tym o zapoznanie się z ustawą i określenie wątpliwych punktów. Podkreśliła, że rząd węgierski jest gotów do konsultacji.

Przyjęta w ubiegłym roku w dwóch częściach ustawa powołała Narodowy Urząd ds. Mediów i Telekomunikacji (NMHH), który nadzoruje wszystkie media elektroniczne. Szefowa NMHH została powołana przez premiera na okres dziewięciu lat. Urzędowi podlega nowo powstała Rada ds. Mediów, 5-osobowe ciało, mogące wymierzać mediom surowe kary za _ niewyważone _ publikacje. W jej obecnym składzie są wyłącznie członkowie centroprawicowego Fideszu.

Ustawa medialna jest krytykowana przez społeczność międzynarodową i organizacje praw człowieka. Najnowszym głosem w tej sprawie była wtorkowa wypowiedź rzecznika francuskiego rządu Francois Baroina, który wezwał władze węgierskie, by ją zmodyfikowały. Premier Viktor Orban oznajmił pod koniec grudnia, że _ nie zamierza _ wprowadzać poprawek do ustawy. _ - Nie będziemy się bać żadnych krytyk, nawet licznych krytyk ze strony Europy Zachodniej czy z jeszcze dalej leżących państw _ - powiedział.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/86/t46422.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/media/artykul/pokazali;plamy;krwi;beda;sie;tlumaczyc,25,0,747545.html) Pokazali plamy krwi. Będą się tłumaczyć Telewizja Magyar RTL jest oskarżona o podawanie szokujących informacji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/58/t96058.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/wielkie;koncerny;prosza;o;ukaranie;wegier,230,0,746726.html) Wielkie koncerny proszą o ukaranie Węgier Trzynaście firm zarzuca Budapesztowi działania sprzeczne z wolną konkurencją.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/4/t80900.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/wegry;zapraszaja;obwe;w;sprawie;mediow,98,0,746082.html) Węgry zapraszają OBWE w sprawie mediów Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie krytykuje węgierską ustawę medialną.
Tagi: węgry, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz