Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Whisky - polski rynek większy o 23 procent

0
Podziel się:

W 2012 r. wiel­kość pol­skie­go ryn­ku whi­sky może dojść do poziomu 13 mln li­trów, a w cią­gu dwóch, trzech lat - nawet 20 mln li­trów.

Whisky - polski rynek większy o 23 procent
(elabdesign/iStockphoto)
bEJXZUeZ

- _ W 2012 roku wiel­kość pol­skie­go ryn­ku whi­sky ma szan­sę się­gnąć 13 mln li­trów, a w cią­gu dwóch, trzech lat mo­że wy­nieść 20 mln li­trów _ - uważa dy­rek­tor za­rzą­dza­ją­cy Per­nod Ri­card Pol­ska Gu­il­lau­me Gi­rard­-Rey­det.

Wartość polskiego rynku whisky wzrosła w 2011 r. o 23 proc. wynika z danych firmy badawczej Nielsen cytowanych przez dziennik _ Rzeczpospolita _. W ujęciu ilościowym rynek wzrósł o 35 proc. do po­nad 10 mln li­trów.

Udział Pernod Ricard, właściciela marki Bal­lan­ti­ne's Fi­nest, w polskim rynku wyniósł w 2011 r. ponad 28 proc. Firma była liderem rynku wyprzedzając Diageo (Johnie Walker), którego udział kształtował się na poziomie około 26 proc.

bEJXZUfb
O rynku alkoholi czytaj w Money.pl
CEDC podpisała z Beam Inc. kontrakt na dystrybucję w Polsce Producent alkoholi Central European Distribution Corporation (CEDC) podpisała 5-letnią umowę na wyłączną dystrybucję na rynku polskim marek z portfolio Beam Inc., w tym bourbona Jim Beam, tequili Sauza oraz whisky Teacher's i Maker's Mark.
William Grant & Sons będzie dystrybuował wódki CEDC na Wyspach Producent alkoholi Central European Distribution Corporation (CEDC) podpisała umowę z William Grant and Sons na wyłączną dystrybucję wódek Green Mark, Żubrówka i Kauffman Vodka w Wielkiej Brytanii.
Finowie przegrali. Nie mogą robić konjakki Trybunał Sprawiedliwości UE potwierdził zakaz używania określenia cognac w stosunku do marek niewyprodukowanych w regionie Francji, od którego pochodzi nazwa oryginalnego trunku.
bEJXZUfC
business news
wiadmomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)