Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wiceprezes Aquamaris założyła kolejne biuro podróży

0
Podziel się:

Nowa firma została zarejestrowana 10 maja, kilka tygodni przed upadkiem Aquamaris.

Wiceprezes Aquamaris założyła kolejne biuro podróży
(Chad Mcdermott/Dreamstime.com)
bEIKHZSJ

Wiceprezes biura podróży Aquamaris z Bielska-Białej, które w sierpniu ogłosiło niewypłacalność, założyła kolejną firmę turystyczną. Jest prezesem biura Galene - potwierdził dzisiaj Tomasz Żak z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach.

_ - Osoba, która była wiceprezesem biura podróży Aquamaris, jest prezesem biura Galene _ - powiedział Żak. Z informacji Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego wynika, że nowa firma została zarejestrowana 10 maja, kilka tygodni przed upadkiem Aquamaris. Do urzędu marszałkowskiego została zgłoszona 10 sierpnia. Suma gwarancyjna nowego biura to 209 tys. zł.

Żak powiedział portalowi tvn24, który jako pierwszy poinformował o powstaniu nowej firmy, że w takich sytuacjach _ działania urzędu marszałkowskiego ograniczają się do rejestracji m.in. biur podróży _. - _ Sprawdzamy poprawność złożonych dokumentów, wniosków, i jeżeli są w porządku, to urząd rejestruje taki podmiot gospodarczy _ - tłumaczył.

bEIKHZSL

Adres nowej firmy jest inny niż Aquamaris. Siedziba upadającej firmy jest zamknięta. Nad drzwiami wisi dawny szyld. Z okien zniknęły jedynie dotychczasowe oferty wycieczek.

Komunikat o niewypłacalności oraz postawieniu spółki w stan upadłości zarząd Aquamaris opublikował 2 sierpnia na swojej stronie internetowej. Jako powody wskazano między innymi nagły spadek sprzedaży oraz problemy związane z kłopotami linii Air Poland, w porozumieniu z którymi spółka miała skonstruowany wakacyjny program, a także biura Sky Club, z którym Aquamaris związał się umowami na przeloty czarterowe. Dodatkowo - według zarządu Aquamaris - ubezpieczyciel odmówił spółce przedłużenia gwarancji dla organizatora turystyki, czego następstwem miało być wycofanie się potencjalnego zagranicznego inwestora.

Gdy Aquamaris ogłosiło niewypłacalność, za granicą przebywało blisko 700 klientów firmy. Ich powrót zorganizował Śląski Urząd Marszałkowski.

Od początku sezonu turystycznego upadłość lub niewypłacalność ogłosiło kilka biur podróży, a także spółki lotnicze należące do grupy OLT Express. W województwie śląskim oprócz Aquamaris o niewypłacalności poinformowało Mati World Holidays.

bEIKHZSR
Czytaj więcej w Money.pl
Kolejni turyści wracają na koszt samorządów To urząd marszałkowski województwa śląskiego organizuje im powrót do kraju. W sumie za granicami przebywa około 600 klientów biura.
Kolejni klienci upadłego biura wracają do kraju Około 350 klientów bielskiego biura podróży Aquamaris, które ogłosiło niewypłacalność, wraca do kraju dziś.
Upadło duże biuro podróży. Rząd interweniuje Za granicą przebywa wciąż około 4,7 tys. turystów. Ustalono już, w jakich państwach się znajdują.
bEIKHZTm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)