Notowania

lotnisko
12.08.2009 06:26

Więcej pasażerów na Heathrow. BAA widzi stabilizację

Sytuacja w branży lotniczej powoli poprawia się.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Chad Mcdermott/Dreamstime.com)

Sytuacja w branży lotniczej stabilizuje się. Największy operator lotnisk w Wielkiej Brytanii widzi poprawę koniunktury.

Jak donosi _ Times Online _ w lipcu największe porty lotnicze w Wielkiej Brytanii - londyńskich: Heathrow, Gatwick, Stansted i lotnisk w Glasgow i Edynburgu - obsłużyły 14,5 mln pasażerów. To o 2,8 proc. mniej niż przed rokiem.

Właściciel lotnisk firma BAA informuje, że lipiec był miesiącem stabilizacji po załamaniu w branży lotniczej. Spadek liczby pasażerów jest mniejszy niż przed miesiącem, gdy w ujęciu rocznym wyniósł 5,9 proc. W maju spadek był jeszcze wyraźniejszy - 7,3 proc.

Londyńskie Heathrow obsłużyło 6,5 mln pasażerów. To o 0,9 proc. więcej niż przed rokiem. Z kolei na lotniskach Gatwick i Stansted spadki w liczbie obsługiwanych pasażerów - w ujęciu rocznym - były niższe niż w czerwcu.

BAA chwali się nowoczesnymi lotniskami (ang.):

ZOBACZ TAKŻE:

* [ British Airways na minusie. 148 mln funtów strat ]( http://manager.money.pl/news/artykul/british;airways;na;minusie;148;mln;funtow;strat,152,0,497304.html )
* [ Dubaj wybuduje największe lotnisko na świecie ]( http://manager.money.pl/news/artykul/dubaj;wybuduje;najwieksze;lotnisko;na;swiecie,107,0,458859.html )
* [ Linie lotnicze nad przepaścią. Straty się podwoją? ]( http://manager.money.pl/news/artykul/linie;lotnicze;nad;przepascia;straty;sie;podwoja,169,0,457897.html )
Tagi: lotnisko, wiadomości, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz