Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
internet
19.02.2007 10:00

Większość podróży kupimy przez internet

Amerykanie ponad połowę transakcji związanych z planowaniem wakacji w 2007 r. będą dokonywać przez internet - wynika z raportu Burst Media.

Podziel się
Dodaj komentarz

W sondażu przeprowadzonym przez Burst Media wzięło udział 2 100 użytkowników internetu powyżej 18. roku życia, planujących podróż w nadchodzącym kwartale. Wynika z niego, że 79 proc. zaplanuje wyjazd korzystając z internetu. Dla 47 proc. sieć będzie głównym źródłem informacji.

Bardziej skłonni do planowania podróży online są członkowie gospodarstw domowych z dochodem powyżej średniej krajowej. Dla 63 proc. gospodarstw domowych, których roczny dochód przekracza 100 tys. dol., internet będzie również głównym źródłem informacji na temat wyjazdu.

Najpopularniejszą operacją dokonywaną w internecie będzie kupowanie biletów (dokona tego 74 proc. użytkowników) i rezerwacje hotelowe (73 proc.). 60 proc. użytkowników będzie poszukiwać w sieci miejsc wakacyjnych wyjazdów, a 29 proc. - biur podróży.

Z raportu wynika, że użytkownicy, którzy planują podróż korzystając internetu to głównie przedstawiciele grupy wiekowej 25-34 lata (53 proc.). Ale niewiele mniej, bo 41 proc. stanowią osoby powyżej 55. roku życia.

- Planowanie podróży i rezerwacje dokonywane online są tak popularne, że niektórzy nigdy nie robili tego w inny sposób niż przez internet i nawet nie potrafiliby tego zrobić inaczej - informuje Burst Media.

Tagi: internet, business news, manager
Źródło:
Mediarun
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz