Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wielka Brytania: Dyrektorzy Lloyds stracili premie

0
Podziel się:

Jest to klasyczny przykład odebrania nagród za działalność szkodliwą dla firmy.

Wielka Brytania: Dyrektorzy Lloyds stracili premie
(Lloyds TSB/Materiały prasowe)

Brytyjskie konsorcjum bankowe Lloyds odebrało grupie swoich dyrektorów 2 miliony funtów rocznych premii. Powodem są odszkodowania w wysokości ponad 3 miliardów funtów, jakie Lloyds musiał wypłacić za niepotrzebne ubezpieczenia pożyczek, do których wykupienia bank nakłaniał swoich klientów.

Jest to więc klasyczny przykład odebrania nagród za działalność szkodliwą dla firmy, co mogłoby się wydawać oczywiste, ale zdarzyło się po raz pierwszy. Posunięcie Lloydsa spełnia postulat premiera Davida Camerona, który już w styczniu mówił w wywiadzie telewizyjnym: - _ Wypłaty za fiasko - od tego się w ludziach krew gotuje. To się musi zmienić i za to się weźmiemy w tym roku _.

Od tego czasu pod presją mediów, polityków i protestów społecznych swoich premii zrzekli się już prezes i dyrektor Royal Bank of Scotland oraz dyrektor Lloydsa, Hiszpan Antonio Horta-Osorio. Oba banki mają ogromny niespłacony dług wobec brytyjskiego społeczeństwa, a konkretnie około 70 miliardów funtów, odkąd rząd uratował je przed plajtą w 2008 roku.

Dotychczas nikt nie zrzekł się ani nikomu nie odebrano premii w innych, nieobciążonych w ten sposób instytycjach. Jak powiedział BBC prezes Klubu Usług Finansowych w City, Chris Skiner: - _ To jest precedens i ciekawe, czy inne banki pójdą w przyszłości za tym przykładem _.

Więcej na temat brytyjskich banków - czytaj w Money.pl
Podwyżki szefów korporacji - 49 procent Dyrektor wykonawczy (CEO) Royal Bank of Scotland, Stephen Hester nie otrzyma wartej 1,5 mln dol. premii.
Brytyjskie banki pod ostrzejszym nadzorem Nowa instytucja nadzorująca sektor bankowy i ubezpieczeniowy rozpocznie działalność w przyszłym roku.
Wielka afera bankowa - aresztują Brytyjczyków Policja aresztowała dwóch brytyjskich magnatów rynku nieruchomości - braci Roberta i Vincenta Tchenguizów.
business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)