Notowania

Przejdź na
british airways
22.01.2010 06:22

Wielka fuzja lotnicza coraz bliżej

Porozumienie w sprawie połączenia British Airways i Iberii może zostać zawarte w lutym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(spotterjohnsen/CC/Flickr)

Porozumienie w sprawie połączenia British Airways i Iberiimoże zostać zawarte w lutym.

_ Daily Telegraph _ powołuje się na słowa Miguela Blesy - szefa Caja Madrid, do którego należy 23 proc. akcji hiszpańskich linii lotniczych Iberia - według którego rozmowy w sprawie fuzji z brytyjskim przewoźnikiem są na dobrej drodze.

_ - Myślę, że luty będzie decydujący. Nie pozostało wiele rzeczy do uzgodnienia. Na pewno sprawy nie przeciągną się poza marzec _ - mówi cytowany przez serwis Blesa.

Główną przeszkodą w osiągnięciu porozumienia w ramach, którego udziałowcy BA mieliby przejąć 55 proc. udziałów połączonej firmy - jest deficyt funduszu emerytalnego BA w wysokości 3,7 mld funtów.

W Birtish Airways trwa też konflikt zarządu ze związkowcami. Ostatnio przedstawiciele załogi zapowiedzieli, że choć nie zrezygnują z groźby strajku, to nie będzie on przeprowadzony w czasie Świąt Wielkanocnych.

Na czym ma polegać fuzja BA I Iberii (Aviation Nation TV, ang.):

ZOBACZ TAKŻE:

    * [ American Airlines bronią transatlantyckiego sojuszu ]( http://manager.money.pl/news/artykul/american;airlines;bronia;transatlantyckiego;sojuszu,59,0,570171.html )
    * [ Niskie loty i spora strata **British** **Airways** ]( http://manager.money.pl/news/artykul/niskie;loty;i;spora;strata;british;airways,7,0,554759.html )
    * [ **British** **Airways** oszczędzają na posiłkach ]( http://news.money.pl/artykul/british;airways;oszczedzaja;na;posilkach,140,0,553100.html )
Tagi: british airways, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz