Notowania

Przejdź na
commerzbank
18.02.2009 11:18

Wielki bank zarobił 3 mln euro. Przez cały rok

Commerzbank zakończył rok na minimalnym plusie. Wstrzymano premie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Niemiecki Commerzbank stracił w ostatnich trzech miesiącach 2008 roku 809 mln euro.

Jak donosi _ BBC _ szef drugiego co do wielkości, niemieckiego banku Martin Blessing powiedział, że ostatni kwartał minionego roku _ był jednym z najtrudniejszych w historii Commerzbanku _.

W sumie w całym 2008 roku bank zarobił 3 mln euro. Jednak jego oddział zajmujący się bankowością korporacyjną stracił 1,7 mld euro. M.in. z powodu pożyczek udzielanych na realizację projektów w branży nieruchomości.

* [ O kryzysie finansowym czytaj w serwisie specjalnym Money.pl ]( http://www.money.pl/kryzys/ )

Władze banku zdecydowały się nie wypłacać rocznej premii szefom i pracownikom Commerzbanku. Tym samym postąpiły w myśl ostatnich wypowiedzi kanclerz Angeli Merkel, która uważa, że bonusy powinny być uzależnione od wyników banku.

Szefostwo Commerzbanku spodziewa się, że 2009 rok _ będzie kolejnym trudnym rokiem _. Bank znalazł się w kłopotach po tym jak za 5,1 mld euro przejął od Allianza konkurencyjny Dresdner Bank.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Niemiecka megafuzja. Powstanie największy bank ]( http://manager.money.pl/news/artykul/niemiecka;megafuzja;powstanie;najwiekszy;bank,198,0,365254.html )
* [ Są ofiary zmian w Commerzbanku ]( http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/sa;ofiary;zmian;w;commerzbanku,39,0,326183.html )

ZOBACZ REPORTAŻ BLOOMBERGA O SYTUACJI NIEMIECKIEJ GOSPODARKI (ang.):

Banki na całym świecie boleśnie odczuwają skutki załamania na rynkach finansowych. Ostatnio o sporych stratach informowały m.in. Credit Suisse i Deutsche Bank.

W tym ostatnim przypadku pomimo tego, że wyniki banku rozczarowały ekspertów, kondycja DB jest i tak dużo lepsza od wielu konkurentów na rynku niemieckim i nie tylko, którzy nie tylko notują znacznie większa straty ale muszą teżliczyć na rządową pomoc, by przetrwać kryzys i nie zbankrutować.

Bankierzy są na cenzurowanym, bo pomimo tego, że miliardy dolarów idą na wspieranie sektora. W ostatnich dniach nowy prezydent USA skrytykował szefów instytucji finansowych za przyznawanie sobie premii w czasie, gdy miliardy dolarów z kieszeni podatników idą na pomoc bankom.

Tagi: commerzbank, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz