Notowania

stanford
28.08.2009 09:01

Wielki oszust w szpitalu. Wciąż się nie przyznaje

Allen Stanford miał za wysokie ciśnienie krwi. Wcześniej nie zwolniono go za kaucję.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Oskarżony o zdefraudowanie 7 mld dolarów biznesmen został przewieziony ze swojej celi w wiezieniu w Teksasie do szpitala.

Powód - zdecydowanie za wysokie ciśnienie krwi. Blisko 60-letni Stanford ostatnio nie został zwolniony za kaucją, bo obawiano się, że może próbować wyjechać z USA.

Jak donosi _ Times Online _ stało się to na kilka godzin przed tym, gdy były dyrektor finansowy w jego firmie - jako pierwsza osoba w sprawie - przyznał się do winy.

Stanford jest oskarżony o stworzenie piramidy finansowej. Do niedawna znajdował się na listach najbogatszych ludzi w USA z majątkiem szacowanym na 2 mld dolarów. Teraz twierdzi, że jest bez grosza.

Ofiary Stanforda mówią o swojej sytuacji (FoxBusinessNetwork, ang.):

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Allen Stanford posiedzi do procesu ]( http://manager.money.pl/ludzie/portrety/artykul/allen;stanford;posiedzi;do;procesu,183,0,486839.html )
* [ Stanford przed sądem - po raz pierwszy ]( http://manager.money.pl/ludzie/portrety/artykul/stanford;przed;sadem;-;po;raz;pierwszy,172,0,484268.html )
* [ Stanford płacze: To nie jest piramida finansowa ]( http://manager.money.pl/news/artykul/stanford;placze;to;nie;jest;piramida;finansowa,112,0,442480.html )
Tagi: stanford, wiadomości, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz