Notowania

madoff
15.12.2008 08:53

Wielkie banki uwierzyły Madoffowi. Stracą miliardy?

Banki inwestowały w fundusze prowadzone przez biznesmena.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Dwa potężne europejskie banki poinformowały, że prowadziły interesy z funduszami biznesmena oskarżonego o zdefraudowanie 50 mld dolarów.

Jak donosi serwis _ BBC _ największy hiszpański bank Santander poinformował, że zainwestował ponad 3 mld dolarów w firmę prowadzoną przez bernarda Madoffa.

Francuski bank BNP Paribas informuje, że prowadził z firmą Madoffa interesy warte 460 mln dolarów.

Z kolei _ Times Online _ donosi, że wśród ofiar afery znalazł się tez Royal Bank of Scotland, który poinformował, że zainwestował w fundusze Madoffa 400 mln funtów. 

Amerykański biznesmen został oskarżony o nadużycia finansowe. Jego przypadek może okazać się jednym z najpoważniejszych tego typu zdarzeń w historii USA.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Oszustwo na  50 mld dolarów? Znany biznesmen aresztowany ]( http://news.money.pl/artykul/oszustwo;za;50;mld;dolarow;wpadl;znany;biznesmen,12,0,408332.html )
* [ Panika na Wall Street po aresztowania Madoffa ]( http://news.money.pl/artykul/panika;na;wall;street;po;aresztowaniu;madoffa,58,0,408378.html )

Madoffowi zarzuca się wykorzystywanie pieniędzy nowych inwestorów do spłaty tych inwestorów, którzy wcześniej włożyli swoje środki w fundusze hedgingowe prowadzone przez Madoffa.

- _ 70-letni biznesmen został zwolniony z więzienia za kaucją o wartości 10 mln dolarów. jeżeli zarzuty się potwierdzą Madoffowi może grozić do 20 lat więzienia i grzywna w wysokości 5 mln dolarów - _podkreśla brytyjski serwis.

ZOBACZ REPORTAŻ O AFERZE Z BERNARDEM MADOFFEM (ang.):

Tagi: madoff, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz