Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wielkie banki uwierzyły Madoffowi. Stracą miliardy?

0
Podziel się:

Banki inwestowały w fundusze prowadzone przez biznesmena.

Wielkie banki uwierzyły Madoffowi. Stracą miliardy?
(PAP/EPA)
bECGKzCd

Dwa potężne europejskie banki poinformowały, że prowadziły interesy z funduszami biznesmena oskarżonego o zdefraudowanie 50 mld dolarów.

Jak donosi serwis _ BBC _ największy hiszpański bank Santander poinformował, że zainwestował ponad 3 mld dolarów w firmę prowadzoną przez bernarda Madoffa.

Francuski bank BNP Paribas informuje, że prowadził z firmą Madoffa interesy warte 460 mln dolarów.

bECGKzCf

Z kolei _ Times Online _ donosi, że wśród ofiar afery znalazł się tez Royal Bank of Scotland, który poinformował, że zainwestował w fundusze Madoffa 400 mln funtów.

Amerykański biznesmen został oskarżony o nadużycia finansowe. Jego przypadek może okazać się jednym z najpoważniejszych tego typu zdarzeń w historii USA.

ZOBACZ TAKŻE:

bECGKzCl

Madoffowi zarzuca się wykorzystywanie pieniędzy nowych inwestorów do spłaty tych inwestorów, którzy wcześniej włożyli swoje środki w fundusze hedgingowe prowadzone przez Madoffa.

- _ 70-letni biznesmen został zwolniony z więzienia za kaucją o wartości 10 mln dolarów. jeżeli zarzuty się potwierdzą Madoffowi może grozić do 20 lat więzienia i grzywna w wysokości 5 mln dolarów - _podkreśla brytyjski serwis.

ZOBACZ REPORTAŻ O AFERZE Z BERNARDEM MADOFFEM (ang.):

bECGKzCG
business news
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)