Notowania

Przejdź na
bank
28.07.2009 12:43

Wielkie banki wychodzą na prostą. Kryzys odpuszcza?

W II kwartale zyski Deutsche Bank i BBVA były większe niż przed rokiem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(re-ality/CC/flickr)

*W II kwartale zyski Deutsche Bank i BBVA były znacznie większe niż przed rokiem. *

O dobrych wynikach dużych, europejskich banków donosi serwis BBC. W porównaniu z pierwszym kwartałem 2008 roku największy bank Niemiec zanotował wzrost zysku aż o 67 proc. Drugi największy bank Hiszpanii - BBVA - miał zyski o 35 proc. większe niż w I kwartale ubiegłego roku.

W przypadku DB zysk sięgnął 1,1 mld euro. Ro temu było to 645 mln euro. Najwięcej bo aż 828 mln euro zarobił dział bankowości inwestycyjnej.

Prezes Deutsche Bank Josef Ackermann podkresla, że DB był _ dobrze przygotowany _ na _ niepewną sytuację _ w 2009 roku. Ackermann podkreślił, że bank zredukował koszty i zwiększył płynność bazy kapitałowej.

Zobacz jak chwali się Deutsche Bank, jaka jest jego historia i plany na przyszłość (ang.):

Z kolei BBVA zarobił w II kwartale 1,56 mld euro. Rok wcześniej było to 1,16 mld euro. W przypadku banku z Bilbao tak samo, jak miało to miejsce przy DB rezultaty były lepsze od oczekiwań analityków.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Deutsche Bank na minusie. Pierwszy raz od 60 lat ]( http://manager.money.pl/news/artykul/deutsche;bank;na;minusie;pierwszy;raz;od;60;lat,78,0,425038.html )
* [ Szef Deutsche Banku przyznaje się do błędów ]( http://news.money.pl/artykul/szef;deutsche;banku;przyznaje;sie;do;bledow,79,0,411983.html )
Tagi: bank, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz