Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wielkie pieniądze dla wschodniej Polski

0
Podziel się:

Do końca marca rząd będzie miał gotową strategię rozwoju Polski wschodniej. Pięć najbiedniejszych województw nie tylko ma wyjść z biedy za unijne miliardy, ale także uzyskać dostęp do internetu w każdej wsi.

Do końca marca rząd będzie miał gotową strategię rozwoju Polski wschodniej. Pięć najbiedniejszych województw nie tylko ma wyjść z biedy za unijne miliardy, ale także uzyskać dostęp do internetu w każdej wsi - pisze "Gazeta Wyborcza".

Dziennik dodaje, że ściana wschodnia szykuje się do wydania pieniędzy, o jakich marszałkowie samorządów mogli na razie tylko pomarzyć. Tamtejsze województwa dostaną w sumie około 9-10 miliardów euro w latach 2007-13.

Z tego 2 miliardy 200 milionów euro w zarządzanym z Warszawy Programie Operacyjnym "Rozwój Polski Wschodniej", a resztę w regionalnych programach operacyjnych, za wydawanie których odpowiadają samorządy. Ile dokładnie pieniędzy będzie w programach regionalnych, zadecyduje rząd.

"Gazeta Wyborcza" pisze, że w podlaskim za unijne pieniądze może powstać między innymi Białostocka Kolej Miejska - około 130 milionów pójdzie na modernizację linii wokół miasta, zakup szynobusów. Za ponad 800 milionów złotych ma powstać kampus uniwersytecki w Białymstoku. Stadiony i baseny w Łomży i Suwałkach będą tańsze, ale też zapłaci za nie Unia. Tak samo jak za parki technologiczne.

fundusze unijne
unia
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)