Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
airbus
27.04.2013 19:19

Wielomiliardowy kontrakt Airbusa

Chiński przewoźnik kupi 60 samolotów. Przy podpisaniu umowy asystował prezydent Francji François Hollande.

Podziel się
Dodaj komentarz
(abdallahh/CC/Flickr)

Chińska spółka CAS podpisała umowę z Airbusem na zakup 60 samolotów. Maszyny zasilą flotę szybko rozwijającego się lotnictwa cywilnego w Chinach.

Spółka China Aviation Supplies Holding Company (CAS) podpisała ogólną umowę z Airbusem na zakup 60 samolotów Airbusa, w tym 42 samolotów A320 i 18 samolotów A330. Wartość kontraktu szacowana jest na ponad 13,5 mld dolarów.

Umowa została podpisana w Pekinie przez Li Hai, prezesa i dyrektora generalnego CAS oraz Fabrice Brégiera, prezesa i dyrektora generalnego Airbusa w obecności prezydenta Francji François Hollande, przebywającego z wizytą w Chinach oraz prezydenta Chin Xi Jinping. Kontrakt jest jedną z serii umów handlowych podpisanych pomiędzy Francją i Chinami.

_ - Cieszymy się z zamówienia złożonego przez naszego wieloletniego klienta CAS na wąskokadłubowe samoloty z rodziny A320 i szerokokadłubowe A330 - _ powiedział Fabrice Brégier, prezes i dyrektor generalny Airbusa. _ Samoloty z rodziny A320 niezawodne i generujące niskie koszty operacyjne są niezwykle popularne wśród chińskich przewodników. Rosnący ruch lotniczy powoduje obciążenie lotnisk w dużych miastach w Chinach i dlatego model A330 jest doskonałym rozwiązaniem zabierając na pokład więcej pasażerów i wykonując mniej rejsów. Pasażerowie są także zadowoleni z przestronnej i wygodnej kabiny A330. Te ekowydajne samoloty Airbusa zasilą flotę szybko rozwijającego się lotnictwa cywilnego w Chinach _ - dodał Fabrice Brégier.

Do końca marca 2013 r. chiński rynek lotnictwa cywilnego obsługiwało 750 samolotów z rodziny A320, które są eksploatowane przez 14 chińskich linii lotniczych oraz 110 samolotów z rodziny A330 eksploatowanych przez sześć linii lotniczych.

Dotychczas spółka Airbus otrzymała zamówienia na 9 400 samolotów z rodziny A320, a 5500 samolotów zostało dostarczonych do 385 klientów i operatorów na świecie, co potwierdza pozycję samolotu jako najlepiej sprzedającego się samolotu wąskokadłubowego na świecie.

Rodzina samolotów A330, która dysponuje od 250 do 300 miejsc pasażerskich oraz obejmuje wersję transportową, model VIP oraz tankowiec/transportowiec zebrała do tej pory ponad 1200 zamówień a 900 samolotów jest w eksploatacji u 90 operatorów na świecie.

Czytaj więcej w Money.pl
Chiny chcą kupić aż 60 Airbusów. Podpisały... Chiny podpisały listy intencyjne w sprawie zakupu 60 Airbusów, w tym 42 samolotów średniego zasięgu z rodziny A320 i 18 dalekodystansowych maszyn A330.
Pokonają Boeinga? Ważny krok w ekspansji Rozpoczęła się budowa amerykańskiej linii montażowej Airbusa. Pracę przy niej znajdą tysiące specjalistów i dostawców.
Francja porozumiała się z Chinami Jednym z najważniejszych celów jego podróży do Pekinu i Szanghaju było doprowadzenie do otwarcia chińskich rynków dla francuskiego eksportu i inwestycji.
Tagi: airbus, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz