Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Windows 8: dziś premiera w Nowym Jorku

0
Podziel się:

System Windows 8 w wersji podstawowej jest specjalnie przystosowany do tabletu Surface.

Windows 8: dziś premiera w Nowym Jorku
(PAP/EPA)

Dziś w Nowym Jorku premiera Windows 8 - nowego systemu operacyjnego firmy Microsoft. Na rynku ukazuje się jednocześnie tablet Surface. To płaski komputer firmy Microsoft, wyposażony w ekran dotykowy.

System Windows 8 w wersji podstawowej jest specjalnie przystosowany do tabletu Surface. Na dotykowym ekranie będą przede wszystkim Live Tiles, czyli tak zwane _ żywe kafelki _. To odnośniki do różnych aplikacji - poczty elektronicznej, map, przeglądarki internetowej, ale także zdjęć z portali społecznościowych czy informacji z internetu.

Microsoft zapowiada, że Windows 8 ukaże się też z czasem w wersji dla profesjonalistów. Tablet Surface będzie miał też nowoczesną kamerę, specjalną podpórkę do wygodnego ustawiania, a także cienką jak tektura fizyczną klawiaturę.

Zdaniem niektórych analityków, najnowsze produkty Microsoftu pojawiają się jednak z dużym opóźnieniem: firma Apple zaprezentowała swój sztandarowy tablet iPad dwa i pół roku temu, na rynku są już także tablety takich gigantów jak Samsgung, Google czy Dell.

Zobacz także: ZOBACZ PREZENTACJĘ POLSKIEJ WERSJI WINDOWS 8

Tymczasem Komisja Europejska zapowiedziała, że teoretycznie może rozpocząć dochodzenie w sprawie Windows 8 i domniemanego łamania zasad uczciwej konkurencji przez firmę Microsoft.

Może się tak stać, jeśli okaże się, że system operacyjny Windows 8 nie daje użytkownikom odpowiedniej swobody wyboru przeglądarki internetowej. Microsoft zapewnia, że dostosuje się do wymogów Komisji.

Czytaj więcej w Money.pl
Microsoft zanotował stratę. Pierwszy raz! Najnowsze dane nie są przychylne dla giganta z Redmond. Nigdy wcześniej nie zdarzyło mu się zamknąć kwartału ze stratą. Aż do teraz.
Test Windows 8. Działa bardzo szybko, ale... Korzystanie z nowego interfejsu to udręka, ale nowy Windows ma też zalety
business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)