Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wizerunkowa porażka Yahoo

0
Podziel się:

Jeszcze przed świętami internetowy potentat zwolni z pracy 600 osób.

Wizerunkowa porażka Yahoo
(Yahoo!)
bETwwnxN

Firma internetowa Yahoo Inc. ogłosiła, że zwolnienia pracowników mają poprawić swoją sytuację finansową. *Jest to już czwarta tego rodzaju decyzja podjęta przez Yahoo w ciągu ostatnich trzech lat.*

Firma, najbardziej znana ze swego portalu internetowego i wyszukiwarki, przegrywa walkę konkurencyjną z Google i z serwisami społecznościowymi. Dochody Yahoo wzrosły w tym roku o mniej niż 2 proc. podczas,gdy dyrektor generalna Carlo Bartz obiecała zwiększyć zysk operacyjny firmy do roku 2013 aż o 24 proc.

Analitycy rynku podkreślają, że chociaż decyzja jest bez wątpienia konieczna, to czas jej ogłoszenia (okres przedświąteczny) był najgorszy z możliwych. _ Nie sądzę aby przysporzyło to im jakiejkolwiek popularności _ - powiedział analityk Yun Kim.

bETwwnxP

Zapowiedziane zwolnienia, które dotkną ok. 4 proc. pracowników, nie spowodowały jednak wzrostu kursu akcji Yahoo. Spada on nieprzerwanie od czasu odrzucenia w 2008 roku przez firmę oferty przejęcia przez Microsoft Corp., który oferował wówczas sumę 47,5 mld dolarów, czyli ok. 33 dol. za akcję. Obecnie kurs ten wynosi 16,63 dol.

Yahoo zatrudnia obecnie 14.100 pracowników w porównaniu z 15.200 we wrześniu 2008 roku. Natomiast przychody najgroźniejszego konkurenta Yahoo - Google Inc. wzrosły w ciągu 9 miesięcy tego roku o 23 proc. do prawie 21 mld dol.

Czytaj w Money.pl

bETwwnyq
kryzys
business news
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)